• Styl
  • Krása
  • Na vlastní kůži / Čím bodují pleťové novinky tradiční značky přírodní kosmetiky Primavera
Další článek
1 / 6

Na vlastní kůži / Čím bodují pleťové novinky tradiční značky přírodní kosmetiky Primavera

V jižním Bavorsku, v obklopení alpských vrcholků, se nachází sídlo Primavery, oblíbené značky milovnic a milovníků přírodní kosmetiky a aromaterapie. Já sama se mezi ně řadím už skoro deset let a několik produktů z portfolia značky má pevné místo v mé kosmetické výbavě. Loni zavanul do sídla Primavery načrnutého po vzoru učení feng-šuej čerstvý vichr z hor, který přinesl fresh podobu značky a také řadu nových produktů. V mžiku se z nich staly nepostradatelné pleťové vychytávky. Které by neměly chybět ani ve vaší výbavě?

Advertisement

Německou Primaveru založili Ute Leube and Kurt Nubling už v roce 1986, původně především s důrazem na aromaterapii. Trh s přírodní kosmetikou začali zásobit éterickými oleji získanými z udržitelných zdrojů, společně s tím postupně investovali do rozvoje projektů biodynamického zemědělství po celém světě. Původ všech surovin, se kterými při vývoji produktů pracovali, měli tak díky tomu pod kontrolou od pěstování přes zpracování až po finální produkt.

Primavera se dá bez přehánění označit za průkopníka udržitelné kosmetiky a její filosofie se v průběhu téměř čtyř dekád nezměnila – stále staví na ochraně přírody, na zodpovědně získaných ingrediencích, naprosté transparentnosti a také na základech v aromaterapii. A i přes to, že se v průběhu let na trhu vynořila spousta přírodních kosmetických značek, po jejich zkoušení jsem se k Primaveře vždy ráda vrátila. Klasika je prostě klasika.

Když jsem tak od Denisy Svobodové, majitelky obchodu s přírodní kosmetikou Greenwave, zjistila, že se portfolio značky mění, lekla jsem se, že přijdu o svou kosmetickou jistotu. „Pleťová řada Primavera již nesplňovala požadavky na nejmodernější přírodní pleťovou péči. Toto kosmetické odvětví jde velmi rychle kupředu a firma se rozhodla, že půjde s nejmodernějšími trendy – doplní přírodní složení o nejúčinnější ingredience, jako je kyselina hyaluronová, bakuchiol, limetkový kaviár, extrakty z klokanky australské nebo velmi žádaný vitamin C v nejvyšší kvalitě,“ vysvětluje Denisa, která zároveň Primaveru do Česka mnoho let dováží.

“Kombinací přípravků může každý dosáhnout jedinečné rutiny, která mu bude vyhovovat...”

Zároveň s tím vyvrátila mé obavy, které jsem kvůli vší té novotě měla. „Kvalita zůstala, ale vznikla naprosto výjimečná řada devatenácti produktů, které lze mezi sebou libovolně kombinovat, ať máte jakoukoliv pleť. Kombinací přípravků může každý dosáhnout jedinečné rutiny, která mu bude vyhovovat. Navíc vznikla jedinečná Boost řada bez obsahu éterických olejů. Obsahuje tři přípravky, které můžeme nazvat game changery – sérum s vitaminem C, rozjasňující oční krém a hyaluronové sérum.“

Jestliže něco v kosmetické řadě od Primavery chybělo, bylo to právě univerzální hydratační sérum, které lze použít na každou pleť. Nyní má v arzenálu hned dvě. To s vitaminem C se hodí celoročně, jelikož pleti dodá potřebnou vzpruhu, chrání před oxidativním stresem, navíc se jemně třpytí, takže pokožce dodává zdravý lesk. Vstřebává se okamžitě a má citelný vypínací efekt – v případě sušší pokožky je tak lepší přidat další vrstvu v podobě krému nebo ho smíchat s olejem.

Druhé kombinuje účinky osvědčené kyseliny hyaluronové, které spojuje s květovou vodou z damašské růže, limetkou a aloe vera šťávou. Neobsahuje ani kapku alkoholu, takže si dobře rozumí i s velmi suchou a citlivou pokožku, kterou nenechává nepříjemně napnutou. Neprůstřelná kombinace vzniká v momentě, kdy se sérum spojí s dalším novým přípravkem – pleťovým olejem Vital Face Oil. Sérum doplní hydrataci, olej zase potřebné živiny.

Pro mě se kromě séra s vitaminem C staly nepostradatelné také přípravky pro čištění a tonizaci pleti. Ráda používám nejprve čisticí mléko, kterým stáhnu mastné nečistoty a make-up. Abych se ale zbavila lepivého pocitu, potřebuji pleť dočistit gelem nebo pěnou. Většinou mě ale příliš vysušovaly, po dlouhodobém používání někdy dokonce dráždily. Nový čisticí gel od Primavery mám už doma asi posedmé a musím říct, že je to nejlepší „dočisťovač“, na který jsem dosud narazila. Ráno používám pouze ten, večer ho kombinuji s odličovacím olejem či mlékem.

Potřebnou vzpruhu a porci živin pak pokožce dodává tonizující lotion Perfectly Illuminating, které zanechává pleť krásně rozzářenou. Obsahuje extrakt z květů klokanky, který vyhlazuje a obnovuje strukturu kůže, a k tomu takzvaný kaviár z limetkových perel, který má silné regenerační a rozjasňující účinky. Ze stejné řady je pak rozjasňující oční krém, který je jako jeden z mála přírodních produktů navržen tak, aby pomáhal i proti kruhům pod očima.

Tradiční Primavera svými produkty udělala nebojácný krok do kosmetického světa nové doby. Ukázala tím, že umí stavět na tom, co dobře zná, ale přitom dokáže vyhovět požadavkům, které na ni kladou milovníci kosmetických inovací. Ti, kdo značku dlouho znají, tak změnou nestrádají, a pro ty, kdo o ní ještě neslyšeli, je rázem díky všem těm obsaženým látkám a vychytanému složení mnohem zajímavější.