• Styl
  • Móda
  • Zebrové Yeezy se vracejí. Již popáté
Další článek

Zebrové Yeezy se vracejí. Již popáté

  • Délka čtení 2 min.

Ikonický model Yeezy Boost 350 V2, který vzešel ze spolupráce mezi Kanye Westem a adidas, je ve své proužkované formě zpátky ve hře. Lidi jej prostě chtějí. Anebo?

Advertisement

V adidasu mají marketing perfektně zmáknutý. To nám v minulém desetiletí dokázali například přesným načasováním comebacku jejich ikonického modelu Stan Smith.
Na uvedení na trh těchto klasických sneakers existují celé studie a bakalářské práce. Firma měla přesně namyšlený itinerář nástupu, vrcholu i pádu prodejů bot v běhu času, jenž vyšel do posledního detailu. Smělému plánu samozřejmě odpovídala i pružná cenotvorba v obchodech.

Streetstylová scéna postupně nabyla „autentického“ přesvědčení, že právě nastal čas na minimalistické modely typu Stan Smith – skutečně, během chvíle se vyrojily desítky obdobných kusů. Na začátku nebyl ovšem originální vkus světových městských ulic. Ale chytrá rozhodnutí v marketingu jednoho sportovního gigantu.

A nyní zřejmě nastává něco obdobného. Model Yeezy Boost 350 V2 v proužkovaném designu se vrací. Vtip je v tom, že stejně tak k nám mířil přesně před rokem – v prosinci 2019. A předtím v listopadu 2018 a v prvním restocku v 2017 (pár měsíců po uvedení v tomtéž roce). V adidasu se prostě rozhodli, že tyto originální sneakersky potřebujeme. Vlastně, neblíží se vaše narozeniny?
adidas.cz (model pořídíte po registraci v aplikaci), 5899 Kč