• Styl
  • Krása
  • Vonný edit / Pojďme si představit zásadní vůně letošního jara
Další článek
1 / 11

Vonný edit / Pojďme si představit zásadní vůně letošního jara

Přátelství a láska... nic netrvá věčně. Vůně vládne tou laskavostí, že ji kdykoli můžete posílit, než vyprchá. I jemná vůně může vyniknout a intenzivní ztratí odér. Jaro je ale o nové síle. Vše se vrací v plné ráži a vše je možné. Natura semper viva. Příroda stále živá. Není větší inspirace než právě příroda. I vysoké parfumérské značky se drží přírodních pravidel. Inspirují se, adorují, podporují, píše fashion a grooming editor Selected Jirka Hofbauer.

Advertisement

Van Cleef & Arpels Patchouli Blanc N°103266SD

Po úspěchu Santal Blanc a Oud Blanc Van Cleef & Arpels nyní představuje exotické tóny pačuli ve vůni Patchouli Blanc, která se stává další členkou rodiny Collection Extraordinaire. Od roku 2019 Maison Van Cleef hledal cestu, jak symboliku světla promítnout do ikonických vonných složek. Tyto přírodní vzácné ingredience čekaly na své objevení. V nové vůni se pačuli jeví ve své nejlehčí a nejvzdušnější podobě. Parfumér Jérôme Epinette vybral ten nejčistší zlomek jeho esence. Jeho tvorba je inspirovaná krásou přírody, vůněmi květin, lesů a nebo mořského vánku. „V Patchouli Blanc jsem chtěl do vůně přenést jemný, objímající, kašmírový pocit, něhu, měkkost bavlny, a vytvořit tak doslova neodolatelně čisté tony. Proto jsem začal jeho tvorbu s výběrem velmi specifického, čistého a květinového vzorku pačuli,“ vysvětluje Epinette.

parfémovaná voda Van Cleef & Arpels Patchouli Blanc N°103266SD, 75 ml, 3950 Kč, k dostání ve vybraných obchodech sítě parfumerií FAnn

Francesca Bianchi Byzantine Amber

Parfémové kreace od Francesca Bianchi nově doplnila dekadentní novinka Byzantine Amber, která odkazuje ke slávě dávných civilizací. Navozuje pocit okázalé divadelní a zářivé krásy, kterou vás provází temná, dramatická postava. Nejdříve ucítíte nástup geránia, šťavnatého, růžového, kořeněného a jemně zeleného, které kontrastuje se suchou mineralitou ambry a styraxu. Páteří této parfémové kompozice je známá struktura, jantarový akord obohacený smyslnou skořicí. Parfémářka Francesca Bianchi vytváří vůně, které vyjadřují její nejhlubší emoce. Poté, co ji k výrobě parfémů inspirovalo mnoho míst na světě, které navštívila a pracovala, jako je Marrákeš, Amsterdam a Florencie, se tato bývalá absolventka dějin umění a vydavatelka uměleckých knih nyní stará o celý proces tvorby parfémů. Její parfémy jsou jako silná, tajemná, smyslná a hladová stvoření, která svého nositele dokonale pohltí.

parfémový extrakt Francesca Bianchi Byzantine Amber, 30 ml, 2750 Kč, k dostání v síti Myskino

Diptyque L'Eau Papier

Bílé pižmo, rýžový akord, mimóza, světlé dřevo… L’Eau Papier je oslavou kreativity, momentu, kdy dáte hlas inkoustu a svým nápadům. Vůni papíru nasáklého inkoustem parfumér Fabrice Pellegrin vyjádřil pudrovou, květinově dřevitou vůní, které dominuje bílé pižmo. Extrakt z praženého sezamu, který do vůně vnáší moment překvapení, evokuje aroma inkoustu, zatímco čistá vůně bílého pižma umocněná rýžovým akordem připomíná nepopsaný list papíru s jeho texturou. Bílé dřevo v základu zase odkazuje na materiál, ze kterého se papír vyrábí. Celou kompozici pak projasňují pudrové nóty mimózy z Grasse, které symbolizují umělcův kreativní impuls. Stejně jako se inkoust chová na každém papíře jinak, bude se i vůně L’Eau Papier postupem času rozvíjet na každé kůži odlišně. Výsledkem ale vždy bude unikátní vůně, která svému nositeli umožní naplno vyjádřit svou osobnost.

parfémovaná voda Diptyque L’Eau Papier,od 2 450 Kč, prodává obchod Diptyque a Ingredients

Anomalia Rock Rose Eau de Parfum

Pižmová a dřevitá, jemná a hřejivá. Vůně s pozitivní energií, která dodává pocit komfortu. Rock Rose je parfém, ve kterém chcete prožít ty nejkrásnější okamžiky. Parfém, který je oslavou života. Rock Rose je anglický název pro nenápadný keř, který roste převážně ve Středomoří, známý také jako cist. Tato rostlina, jejíž lístky vylučují aromatickou pryskyřici s aroma ambry a dřeva, je pozoruhodná svou schopností přežít i lesní požár. Pohlaví u značky Anomalia nehraje roli. Vůně Anomalia byly vytvořeny pro všechny zvídavé a vášnivé. Gendrová neutralita, udržitelnost a svoboda volby jsou nedílnou součástí DNA značky. Značka je přesvědčena, že novodobý luxus spočívá v udržitelnosti. Z toho důvodu jsou parfémy, svíčky i difuzéry znovu plnitelné a při jejich výrobě se nepoužívají plastové komponenty. Produktům chce po vypotřebování dát druhý život. Pokud je znovu nedoplníte, můžete je například využít jako stylovou vázu.

parfémovaná voda Anomalia Rock Rose Eau de Parfum, 70 ml, 4650 Kč, prodává Ingredients

Atelier Materi Cuir Nilam

Parfémová novinka francouzské značky niche parfémů Atelier Materi dostala název Cuir Nilam. Parfémářka Céline Perdriel v ní vzdává hold pačuli, klasické složce parfumerie známé v Indonésii také jako Nilam. V této moderní a elegantní interpretaci pačuli zdůrazňuje jeho temné a živočišné stránky podpořené výraznými koženými podtóny. Vůně se otevírá svěžími a sofistikovanými tóny lístků fialky, v jejím srdci se snoubí ušlechtilost růže s vyzývavou kůží. Závěrečnou smyslnou stopu vytváří temné pačuli smíchané s opojnými tóny tabáku. Zakladatelka parfémového domu, Véronique Le Bihan, se při své práci často nechává inspirovat kreativními disciplínami, jako je architektura a design. Její vizí bylo založit ‚diskrétní luxusní značku‘. Opravdově moderní, v rychle se měnícím světě – s etickými, sociálními a ekologickými hodnotami, které hrají důležitou roli. Tři základní hodnoty značky Atelier Materi, kterými jsou integrita, respekt a férovost, se odrážejí ve všem, co dělá.

parfémovaná voda Atelier Materi Cuir Nilam, 100 ml, 5870 Kč, prodává Myskino