Další článek
1 / 9

Maurice Lacroix / Novinky z vysoké hodinařiny ve velkém stylu

Pokud hledáte dárek pro mimořádnou příležitost, pro muže anebo ženu, renomovaná švýcarská značka Maurice Lacroix, kterou fanoušci horologie uznávají pro novátorský přístup jak v designu, tak i při vývoji in-house strojků, přichází s novými modely hodinek, se kterými určitě nadchnete.

Advertisement

Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date

Seznamte se s novinkou Aikon Master Grand Date – úžasným modelem s mimostředným zobrazením času, velkým datem a odhalenou setrvačkou.
Pohled na strojek je fascinující. Kalibr vlastní výroby pochází z dílny Maurice Lacroix a navazuje na úspěšný Masterpiece Gravity. Z detailů zaujme vkusné skeletové provedení rotoru s logem a 50 hodinová rezerva automatického nátahu.

Novinka Aikon Master Grand Date se má rozhodně čím pochlubit a na ruce ji nikdo nepřehlédne. O to se postará nejen pouzdro o průměru 45mm s vodotěsností 10 ATM, ale také nádherný modrý číselník s průhledem do strojku. Aikon Master Grand Date patří na špici široké rodiny Aikon se specifickým zdobením lunety.

Rozhodování, zda je lepší ocelový náramek nebo řemínek z kůže kombinované s odolnou cordurou, můžete hodit za hlavu. Aikon Master Grand Date ref. AI6118-SS00E-430-C se rovnou dodává v setu s obojím. Podle příležitosti jednoduše sami zvolíte vzhled hodinek. Díky systému Easy Strap Exchange je výměna řemínku za kovotah a naopak úplná hračka.
K dostání ve specializovaných hodinářstvích za cenu 207 400 Kč.

Maurice Lacroix Masterpiece Embrace

Hledáte naopak dárek pro mimořádnou ženu a příležitost? Vyjádřete se švýcarským unikátem Masterpiece Embrace. Když Maurice Lacroix poprvé přišli s jedinečnou funkcí zobrazení času pomocí ozubeného čtverce, byl to velký krok v hodinářském světě. Ženy toužící také po výjimečných mechanických hodinkách, měly možnost použít pánské Masterpiece modely – mechanický Roue Carrée nebo praktičtější automat Square Wheel – pouze jako unisex. Teď mají své provedení a hned ve dvou barevných variantách.

Výjimečný model Masterpiece Embrace kombinuje svůdnou estetiku s mimořádnými zkušenostmi v oblasti švýcarského hodinářství. Na první pohled upoutá indikace sekund pomocí dvou srdcí zaklesnutých do sebe. Každý zub má svůj vlastní profil, který zapadá do svého sousedního protějšku s dokonalou přesností. Dvě srdce se otáčejí ve věčném obětí jako metafora výšek a hloubek, které se propojují. To vše v mechanickém provedení s originální retrográdní datumovou stupnicí zpracovanou do milostné hříčky: Je t’aime un peu, be auncoup, á la folie, v překladu: Miluji tě trochu, hodně, šíleně. Stupnici, jak jinak, zobrazuje ručka ve tvaru amorova šípu. Čas věnovaný společným tikáním dvou srdcí zaklesnutých do sebe v každé vteřině, to už je opravdu velké vyznání.

Model je k dispozici ve dvou verzích. Jedna s modrým ciferníkem avanturinu a druhá v bílé perleti. 40mm pouzdro doplňuje řemínek v imitaci krokodýlí kůže s překládací sponou.
Všechny detaily dohromady tvoří mistrovský kousek určený pro mimořádnou ženu.
Cena 189 900 Kč