Další článek
1 / 8

Vonný edit / La Isla Bonita

Volal mě vítr, který se nesl po moři. Modlila jsem se, aby dny trvaly. Tak rychle utekly. Příroda divoká a svobodná. Tady toužím být. Zpívá Madonna ve svém legendárním hitu La Isla Bonita. Léto je čas na experimenty. Ať osobností, pracovní, nebo životní. Vůně je nezávazný jednodenní výlet, který si ráno vyberete a večer z něj zůstane jen vzpomínka. Vyražte na hudební festival, obrážet středozemní ostrovy nebo na tůru do divokých hor. Vůně, které vás přenesou na jakékoli místo na světě, aniž byste opustili svůj domov, vybral fashion a grooming editor Selected Jirka Hofbauer.

Advertisement

Ty nejlepší parfémy jsou jako letenky, které vás vezmou na jakékoli místo na světě bez čekání v přeplněné letištní hale a následného několika hodinového letu. Tvůrci parfémů dobře ví, že čich dokáže vyvolat vzpomínky nebo myšlenky na místa, která jste navštívili a zamilovali si je nebo destinace, kam jste ještě nikdy nevkročili. Skutečně tak útočí na hlavu, srdce i duši. A u novinek pro letošní léto tuto znalost dokonale využili. Místo toho, aby se tvůrci vůní drželi ověřených kombinací, dopřáli nám pořádně divoké možnosti, kam (alespoň v duchu) vyrazit. Te dijo te amo.

Ormaie

Vůně Ormaie jsou od roku 2018 synonymem kreativity a know-how. Jedná se o nezávislou rodinnou značka spojující umělce a řemeslníky, kteří jsou se zakladateli značky spoluautory každé kapitoly jejího příběhu. Při výběru ingrediencí je rozhodující nejen kvalita, ale také způsob jejich pěstování a získávání. Musí být etický a ekologický. Barvu vůním propůjčují pouze použité ingredience rostlinného původu. Vůně Ormaie jsou 100% přírodní a veganské. Nejsou testované na zvířatech. Při výrobě skleněných flakonů používá Ormaie obnovitelnou energii. Dvanáct hran flakonu odkazuje na dvanáct pozic ciferníku a jsou připomínkou časové náročnosti kreativního procesu. Dřevěné uzávěry unikátních tvarů, které zdobí každý flakon, se vyrábí ručně z bukového dřeva z udržitelných zdrojů. Krabičky ozdobené logem Ormaie kopírují tvar flakonů a vyrábí se z italského papíru složeného z recyklovaných vláken, bavlny a dřeva z udržitelných zdrojů. Tisk obstarávají vintage tiskárny Heidelberg ze 60. let.

všechny parfémy značky Ormaie prodává Ingredients

Prosluněná vzpomínka na procházku uprostřed horkého letního odpoledne na jihu Francie. Bílé květiny, monoi, bambucké máslo… Vůně s označením 28° je vůní léta a prázdnin.

parfémovaná voda Ormaie 28°, 50 ml, 4500 Kč, prodává Ingredients

Pigmentarium Paradiso

Vůně asociující prázdninový pobyt na Azurovém pobřeží. Stín stromů chránící chlad bazénu před žhavými paprsky. Led jiskřící ve sklenicích. Svěží vůni grapefruitu a mandarinky, navozující pocit štěstí, umocňuje jiskřivost pepře a šťavnaté rebarbory. Rozvíjí je zelený „kouřový“ vetiver a vysoce elegantní, okázalé pačuli. Celou kompozici uzavírá ambra, dodávajíc jí neodolatelně svůdný živočišný charakter.

parfémovaná voda Pigmentarium Paradiso, 50 ml, 3260 Kč, prodává Pigmentarium

Dolce & Gabbana Light Blue Summer Vibes

Třpytivé moře, slunce na kůži a vítr ve vlasech: to je novinková dvojice Dolce & Gabbana Light Blue v letnní verzi Summer Vines. Dámská, dřevitá ovocná vůně nabízí změnu od klasického dámského parfému Light Blue. Limitovaná edice staví na ikonickém základu z jiskřivých citrusů, sladkých květin a hřejivých tónů, otevírá se špetkou italského bergamotu, se spojením mezi citronem a grapefruitem. To vše se rozlévá do srdce, které připomíná šťavnatou broskev. Dohromady vytvářejí uklidňující základ hřejivému cedrovému dřevu.

Pánská verze zachycuje poklidné dny v Itálii, radost a štěstí z dovolené. Řadí se mezi dřevité aromatické vůně, je postavena na klasickém základu Light Blue Pour Homme s původní vůní mužné kombinace citrusových plodů, aromatických a pikantních hřejivých tónů se střetává s novým vodním okrajem. Limitovaná edice se může pochlubit aromatickou svěžestí díky borovicovému cypřiši. Zatímco srdce sicilského citronu vytváří ostrou a sladkou svěžest. Základem je teplé jantarové dřevo.

toaletní voda Dolce & Gabbana Light Blue Pour Femme Summer Vibes, 125 ml, 3280 Kč, prodává FANN; toaletní voda Dolce & Gabbana Light Blue Pour Homme Summer Vibes, 100 ml, 3380 Kč, prodává FANN

Byredo Rouge Chaotique

Symfonie protikladů v podobě první gurmánské oudové vůně od Byreda. Provokativní parfém Rouge Chaotique vychází z přesvědčení zakladatele značky Bena Gorhama, že chaos je nedílnou a nepostradatelnou součástí kreativního procesu, ze kterého se rodí cosi výjimečného. Kořeněné aroma vzácného šafránu v úvodu podtrhuje šťavnatost černého rybízu a bergamotu. V sametově gurmánském srdci se mísí nasládlé nóty švestky a pralinky, které jsou příslibem hříšného potěšení. Opulentnímu základu pak dominuje živočišná smyslnost oudového oleje, kterou umocňují nóty pačuli a papyru. Výsledkem je vzrušující vůně plná kontrastů, která harmonii nachází v chaosu.

parfémový extrakt Byredo Rouge Chaotique, 50 ml, 6750 Kč, prodává Ingredients

Van Cleef & Arpels Neroli Amara

Něžně jemná vůně, které dominuje růžový pepř a cypřiš se snadno zapíše do paměti. Právě takový moment se stal inspirací pro parfuméra Quentina Bische, který se rozhodl zhmotnit svůj sen o neroli, kde by byly jak jemné květy, tak i zářící plody plné chutí. To vše doplnil hřejivým dotekem slunečních paprsků a výsledkem je kompozice, která jakoby nás vyzývala k tomu nechat se unést do světa zasvěceného svěžesti a kráse.

parfémová voda Van Cleef & Arpels Neroli Amara, 75 ml, 4110 Kč, prodává FANN

Astier de Villatte Splash Orange Amére

Tornádo svěžesti, v jehož epicentru víří ušlechtilé a vzácné ingredience jako kůra z hořkých brazilských pomerančů, listy a větvičky bergamotu z Kalábrie. Ale pozor, na této ultramoderní kolínské vodě vzniká snadno závislost, když zacítíte elegantní závany cedrového dřeva a větvičníku, s nimiž se mísí dráždivě přitažlivá vůně koření.

kolínská voda Astier de Villatte Splash Orange Amére, 50 ml, 2 080 Kč, prodává Vavavoom

Valeur Absolue Serenitude

Nekonečně jemná vůně, které dominuje růže, v dokonalé rovnováze s krémovostí santalového dřeva. Svěžest kardamomu a růžového pepře kontrastuje s hřejivostí filipínského muškátového oříšku, zatímco koriandr snoubí jeho květinové tóny s indonéským pačuli. Tento elixír pohody díky přídavku esenciálních olejů z australského santalového dřeva a indonéského pačuli, minerálů manganu a draslíku a přírodního věčného květového extraktu stimuluje uvolňování beta endorfinů. Na dně flakonu najdete polodrahokamy Amazonitu jež odhalují uklidňující bohatství této vůně.

přírodní parfém Valeur Absolue Serenitude z esenciálních olejů, 50 ml, 2100 Kč, prodává FANN

Burberry Goddess

Tímto dámským parfémem Burberry Goddess vypráví příběh o vnitřní síle sebeobjevování. Parfémovaná voda Burberry Goddess je jedinečná aromatická vůně vedená silnou trojicí vanilek z Madagaskaru. Navrch vanilkový nálev s dřevitými tóny, v srdci vanilkový kaviár s bohatou sladkostí a v základu vanilkový absolut obohacený o zářivou levanduli. Smyslná vůně s veganskou recepturou je uzavřena v elegantní lahvičce čtvercového tvaru určené k opětovnému plnění.

parfémovaná voda Burberry Goddess, 100 ml, 4290 Kč, prodává Douglas