• Styl
  • Design
  • Stylová plavba / Jak Giorgio Armani krotí vlny oceánů
Další článek
1 / 8

Stylová plavba / Jak Giorgio Armani krotí vlny oceánů

Společnost The Italian Sea Group tento víkend v toskánské Marina di Carrara představuje avantgardní 72metrovou megajachtu Admiral. Aby se její budoucí posádka cítila na vodě v pohodlí a ve velkém stylu, společnost pro návrh oslovila nestora italského módního průmyslu Giorgia Armaniho, který zjevně přání vyslyšel a stvořil okamžitou námořní ikonu.

Advertisement

Pro minimalistický design exteriéru plavidla se mocný Giorgio inspiroval nejen svou vlastní oděvní tvorbou, ale i světem architektury. Ostré geometrické objemy se dokonale vyvážují a se zaoblenými tvary vytvářejí harmonický celek, který je současně majestátní a dynamický. Díky velkým proskleným otvorům v celé výšce působí interiér dojmem plynulého ponoření (doslova) do okolního prostředí, otvory lze upravovat pomocí důmyslných zásuvných panelů.

Interiér nabízí armaniovsky diskrétní, rafinovaný luxus a tlumené tóny. „Moře a design jsou dvě mé největší vášně,“ tvrdí nestor módního průmyslu Giorgio Armani v tiskové zprávě, kterou nám The Italian Sea Group zaslala. „Touto novou spoluprací jsem rozšířil své dekoratérské představy i o námořnický svět, v němž se – stejně jako v módě – estetika a funkčnost snoubí v přirozeném a elegantním stylu. Lodní prostory jsou podobně jako oděvy navržené na míru a s nemenší pečlivostí ve výběru materiálů a a výrobě.“

První dvě jachty vzešlé z této spolupráce se spustí na moře během příštího roku. Seznam vážných zájemců je prý již dnes značný.