• Styl
  • Móda
  • Stylová cyklistika / V čem šlápnout do pedálů a vyrazit na silnici
Další článek
1 / 8

Stylová cyklistika / V čem šlápnout do pedálů a vyrazit na silnici

Oblečeni v überstylovém úboru z nové cyklistické kolekce, která vzešla ze spolupráce fashion brandu Paul Smith a etalonu stylové cyklistické výbavy - značky Rapha - proti vašim případným eskapádám v cyklopruhu neprotestuje žádný netrpělivý automobilista.

Advertisement

Sir Paul Smith se nijak netají tím, že je po mnoho desetiletí vášnivým cyklistou. I ve svých šestasedmdesáti každý den usedá na kolo a drtí desítky kilometrů a před pár lety dokonce vydal knihu zaostřenou na silniční cyklistiku s názvem Paul Smith’s Cycling Scrapbook.

Dlouholetý je taky je spolupráce s renomovanou cyklistickou značkou Rapha, kterou v roce 2004 založil Simon Mottram. Smith se s Mottramem přátelí již více než dvacet let a spolupracoval s ním na několika kolekcích.

Jednou z prvních spoluprací byl cyklistický dres u příležitosti startu první etapy Tour de France v Londýně v roce 2007. „Simon má téměř encyklopedické znalosti o cyklistice a její historii, takže jeho odborné znalosti a nadšení pro tento sport jsou pro mě skutečnou inspirací,“ praví Sir Paul Smith v tiskové zprávě k nové společné kolekci. Ta se nese v mírném retroduchu, která se ohlíží za časy zlaté éry vystajkovaných cyklodresů – posuďte sami…