• Styl
  • Design
  • Sladké umění / Nová kolekce váz Lollypop talentované Dominky Petrtýlové hýří retrem a barvami
Další článek
1 / 5

Sladké umění / Nová kolekce váz Lollypop talentované Dominky Petrtýlové hýří retrem a barvami

„Nápad na novou kolekci vznikl jednoduše. Byla jsem v létě na dovolené v Basileji, a když jsem odpočívala, tak jsem v polospánku viděla tvar a nakreslila si ho na jediný papír, který jsem tehdy u sebe měla. Byla to jízdenka z Berouna do Prahy, kterou jsem ještě nevyhodila,“ popisuje designérka a umělecká sklářka Dominika Petrtýlová okamžik, který stál na začátku její nové kolekce váz s názvem Lollypop.

Advertisement

Stejně jako předcházející autorčiny kolekce vyniká Lollypop svým nepřehlédnutelným barevným vyjádřením. Svébytný tvar na první pohled připomíná sladkou cukrovinku zabalenou do celofánového obalu.

„Ve vázách Lollypop se vyznávám ke svým láskám, ať už to jsou barvy, móda, popkultura nebo prostá radost z tvorby a podvědomě i cukrovinky (moje guilty pleasure). Nic než radost z barev a tvoření, která ve mně dřímá, za mými vázami tedy hledat nemusíte. Vázy mluví samy za sebe bezstarostným a hravým jazykem,“ vysvětluje umělkyně.

Část ručně foukaných váz doplňují barevné přechody vzniklé pomocí stříkacích pistolí, se kterými malířka skla pracuje stejně citlivě a pečlivě jako se štětcem.

Kolekce Lollypop vznikla za podpory festivalu Czech Design Week. Postupně má být doplňována o limitované edice, bude k dostání během dubna zde a ve vybraných galeriích.

Rozmýšlení nad brzkým zakoupením váz z této krásné kolekce doporučujeme strávit u tohoto videa…