• Styl
  • Móda
  • Pruhy jsou všude / Pusťte do šatníku hlavní trend letošního léta
Další článek
1 / 8

Pruhy jsou všude / Pusťte do šatníku hlavní trend letošního léta

Módní trendy přicházejí a odcházejí, avšak pak jsou i takové, jež jsou v kurzu v každé době. Právě k nim se řadí pruhy, tenké, široké, výrazné i méně viditelné, prostě jakékoli. Najdou se ve skříni pubescentního hypebeasta a stejně tak i u stále chic sedmdesátnice. Obzvlášť toto léto je pruhů čas.

Advertisement

Ač jsou pruhy v módních kruzích jistou stálicí, vždycky tomu tak nebylo. Jak známo a zdokumentováno, v minulých staletích označovaly trestance – pro osvěžení paměti (a jako tip na večerní film) si připomeňte třeba retro krimikomedii od bratří Coenů s Georgem Clooneym s názvem Bratříčku, kde jsi?) A ještě hlouběji v minulosti se proužkami označovaly ženy zabývající se nejstarším řemeslem na světě, ale ani tuto méně chvalnou proužkovou epizodu si rovněž nemusíme tolik připomínat.

Až koncem desátých let dvacátého století pruhy do světa módy vtáhla slavná Coco Chanel. Inspirovala se přitom nikoli výše zmíněnými jevy, ale tradičním francouzským námořnickým stylem. Ostatně, módní proužky se staly jedním z vizuálních symbolů divokých dvacátých let minulého století, opanovaly plavkové úbory a neformální oblečení, a snad jen vyjma sedmdesátých let, kdy převládaly spíše pestrobarevné a florální motivy, se na výsluní udržely doteď.

Jejich univerzálnost a současně minimalismus umožňují rozličné kombinace a právě letošní léto slaví u módních kmenů zasloužený úspěch. Zde je několik tipů pro vaší inspiraci…

Celine, kolekce jaro-léto 2021
Dior Cruise Collection
Chanel jaro-léto 2021
Missoni jaro-léto 2021
Miu Miu Maritime Collection
Z kolaborace Moncler a JW Anderson...
Moncler jaro-léto 2021