• Styl
  • Móda
  • Procházka Kosmírem / Nová obuv od Balenciaga vám umožní vkročit do budoucnosti
Další článek
1 / 5

Procházka Kosmírem / Nová obuv od Balenciaga vám umožní vkročit do budoucnosti

Kreativní ředitel značky Balenciaga a údajný módní génius Demna Gvasalia se znovu hlásí o štipec pozornosti novým druhem obuvi s výstižným přídomkem Space Shoe. Gumová bota má ambici výrazně bodovat v segmentu méně formálních pánských polobotek.

Advertisement

Demna Gvasalia vloni na podzim představil kolekci na jaro / léto 2022 na módní show, jež v roli modelů čítala výhradně jeho známé a známé jeho známých. Tytéž oděvy se pak objevily v jedné z nejpozoruhodnějších popkuturních událostí posledních let. Demna se spojil s tvůrci kultovního animáku The Simpsons, a ti pro luxusní gigant vytvořili speciální díl, kde Maggie, Homer a spol špacírují Springfieldem oděni do Balneciaga. Desetiminutový spot měl premiéru na užaslých paříských dnech módy.
A nyní se řada kousků z kolekce SS22 konečně postupně marketingově zjevuje na „správných“ webových adresách. Jako první přichází na řadu poněkud bizarní obuv nazvaná Space Shoe.

Pár obuvi se pyšní černou barvou v lesklém i matném efektu a je vytvořen… z gumy. Ovšem, nečekejte novou variaci na crocsy. V tomto případě marketéři značky hovoří o moderní interpretaci pánské polobotky typu derby. To jsou tradičně kožené, méně formální (ale pořád – a zvlášť časech kancelářských tepláků a tenisek – formální) boty s otevřeným šněrováním. Space Shoe je naopak vyrobena z jediného výlisku ze vstřikované pryže zajišťující 5mm klenbu, s mírně viditelným monogramem Balenciaga. Podpatek je hranatý a ústí do špičky.

Jak s nadsázkou praví ti, co již obuv měli možnost vyzkoušet, Space Shoe je jako stvořená pro svět Metaverse.