• Art
  • Kultura
  • Páteční pětka / Operní pěvec Petr Nekoranec ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 7

Páteční pětka / Operní pěvec Petr Nekoranec ve víkendovém dotazníku

Je považován za jednoho z nejlepších mladých tenoristů na světě. Sólista opery Národního divadla předloni vydal svoje první album Francouzské árie, jež upevnilo jeho statut výrazné osobnosti mladé české pěvecké generace. Petr Nekoranec v našem pravidelném Q&A odpovídá, co mu přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Petr Nekoranec byl členem souboru Bavorské státní opery v Mnichově nebo sólistou Státní opery Stuttgart. Ač letos oslaví teprve třicetiny, Petr má na svém kontě vystupování v newyorské opeře a množství cen z prestižních evropských soutěží.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Přiznám se, že je to moje nová Tesla model 3. Byl to vždy můj obrovský sen, který se stal a dělá mi obrovskou radost. Jak zpěvák jsem pořád na cestách a auto je mým druhým domovem.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Kimchi stew, což je to tradiční korejská polévka. Během prvního lockdownu jsem ji opravu vylepšil k dokonalosti a bylo mi to potvrzeno mojí úžasnou kolegyni Heysang Hera Park, rodilou Korejkou, kterou jsem měl i jako hosta na svém koncertu v Rudolfinu. Když řekla, že polévka chutná jako od její babičky, tak mi to udělalo velkou radost.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Pití kávy. Je pravda, že se v poslední době snažím pít bezkofeinovou, ale celý ten ceremoniál přípravy a pak konzumace je pro mě neuvěřitelně uklidňující.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Řekl bych, že to bude ranní a večerní rutina, která zahrnuje jak osobní hygienu, tak i cvičení těla a mysli. Dlouho jsem se snažil si vytvořit nějaký řád. Zdá se to lehké, ale v dnešní době konstantního rozptylování je velmi těžké si něco nastavit a hlavně to dále udržovat. Je to činnost sama o sobě.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

To to bude bezpochyby seriál The Wheel of Time, který se z veliké části točil u nás v Česku.

Více o pěvci zde