• Styl
  • Design
  • Pondělní čaj / Ne všechny rychlovarné konvice musejí vypadat nudně
Další článek
1 / 9

Pondělní čaj / Ne všechny rychlovarné konvice musejí vypadat nudně

Spolupracovnice Selected Dragana Vragec prošmejdila obchody v online světě (Meta, jak by řekl Mark Zuckerberg) a vybrala rychlovarné konvice, které jsou nejenom efektivní a technicky vyspělé, ale nechybí jim ani špetka stylu. Co špetka - tito električtí pomocníci jsou doslova designovými objekty. Protože styl je i v případě minispotřebičů vždy až na prvním místě.

Advertisement

Příprava horkého čaje nebo kávy je pro mnohé nezbytným ranním rituálem. Ne každému se ale chce čekat, až se voda na sporáku uvaří. Správná rychlovarná konvice naštěstí toto dilema snadno vyřeší. Technicky vyspělé modely například dovolí nastavit přesnou teplotu vody. Neméně důležité však je, aby konvice ladila s ostatními kuchyňskými doplňky a líbila se nám.

konvice Fellow Stagg
Dlouhá elegantní hubice tu není jen na okrasu. Umožňuje nám nalít přesně tolik kávy nebo čaje, kolik je potřeba. Oceňujeme také integrovaný analogový teploměr, který během vaření měří teplotu vody. Hned víte, kdy máte konvici odstavit ze zdroje tepla a kdy můžete zalévat. Je vyrobena z robustní nerezové oceli a působí velmi luxusním dojmem.
4199, Kč, pořídíte zde

konvice Alessi Plissé
Tuto rychlovarnou konvici Plissé navrhl italský architekt a designér Michele De Lucchi. Tvar je tvořen záhyby (plissé) a je vyrobena z termoplastické pryskyřice. Ka dispozici ve čtyřech barvách (červená, šedá, bílá a černá mat).
2850 Kč, pořídíte zde

konvice Hay Sowden
Je součástí pestrobarevné kolekce Sowden, kterou navrhl legendární britský produktový designér George Sowden. Konvice má silnou rukojeť, která kombinuje funkční design s pohodlím. Je vyrobena z kombinace nerezavějící oceli a odolného plastu.
2954 Kč, pořídíte zde

konvice Smeg Sicily is my Love
Za úpravou klasické retrokonvice od specialistů oboru, značky Smeg, stojí italští mistři Domenico Dolce and Stefano Gabbana, kteří už tak designově geniální spotřebič povýšili bezmála na umělecké dílo. Povrch zdobí motivy sicilské lidové tvorby, která je pro značku Dolce&Gabbana tradičním zdrojem inspirace.
14 650 Kč, pořídíte zde