• Styl
  • Krása
  • Design
  • Páteční pětka / Šperkařka Gabriela Dědičová ve víkendovém minidotazníku
Další článek
1 / 5

Páteční pětka / Šperkařka Gabriela Dědičová ve víkendovém minidotazníku

Zakladatelka šperkařské značky Tiami jako první u nás pracuje výhradně s lab-grown („laboratorně pěstovanými“) diamanty. Šperky Tiami jsou vyráběné ručně ve spolupráci s předními českými uměleckými designéry šperků. V našem pravidelném Q&A Gabriela Dědičová odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

1.

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Ještě ho v ateliéru nemáme, ale už teď jsem nadšená. Bude to konferenční stolek od Plastic Guys, který budeme mít vyrobený na míru z našeho plastového odpadu. Tři kluci, studenti architektury se rozhodli propojit lásku k přírodě a designu a snaží se přetvářet použité plasty, tak aby mohly smysluplně dál sloužit. Přijde mi skvělé takové mladé lidi podporovat a jsem ráda, že takto napříč spektrem se spojujeme v hodnotách s jinými lidmi.

2.

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Asi bych vybrala něco z asijské kuchyně, hodně jsem cestovala a v té době i hodně vařila a experimentovala v kuchyni. Samozřejmě, když jsem pak přijížděla domů, bylo spousta jídel pro většinu mé rodiny a kamarádů zajímavých. Ale to je 15 let zpátky a dnes už většina těchto jídel není tak exotických. V současnosti nejzajímavější jídla, která vařím jsou překvapivě tradičně česká pro moji rodinu. Je to vlastně daleko složitější na přípravu ve srovnání s tou asijskou. Syn miluje moje krůtí na paprice nebo rajskou omáčku obojí dělám s opečenými noky místo knedlíků.

Gabriela Dědičová s hlavním designérem Tiami Milanem Nováčkem / foto: archiv

3.

Co vám přináší klid v duši?

Jak jsem už zmiňovala dřív – cestování bylo dost dlouho moje všechno. Teď jsou to spíš kratší výlety do přírody. Máme ateliér v centru Prahy a bývá tu hodně rušno. Příroda je klid a mám tam prostor si pročistit hlavu a odpočinout si s rodinou nebo přáteli. Aktivní odpočinek.

4.

Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Řekla bych, že jóga. Není to sice činnost, kterou jsem si osvojila teď. Spíš se k ní vracím a neskutečně mě baví. Fyzická aktivita mi pomáhá zvládat mentálně náročnou práci. Uvolňuje mě, pomáhá mi vypnout. Takže si teď třeba znovu osvojuji Pranayamu.

5.

Který nedávno zhlédnutý film doporučujete na tento víkend?

Mám ráda filmy, které jsou natočené podle skutečných událostí. Z novějších bych určitě doporučila film Bankéř – zajímavý životní příběh ze šedesátých let minulého století v Americe. Anebo nějaký film s Leonardo DiCapriem. Chyť mě, když to dokážeš, anebo Krvavý diamant, který je pro mě zásadní. Ovlivnil i samotného DiCapria, který po jeho natočení začal investovat do výzkumu lab-grown diamantů.

Více info o kolekci a značce Tiami zde