• Styl
  • Krása
  • Páteční pětka / Odbornice přes vůně Lucie Levenson ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 20

Páteční pětka / Odbornice přes vůně Lucie Levenson ve víkendovém dotazníku

Řemeslné „niche“ parfémy s dokonalou vonnou kompozicí, z nejlepších přírodních surovin a produkované obvykle malými nezávislými výrobci jsou pomyslným vrcholem parfumérského světa. Lucie Levenson, zakladatelka konceptu Vavavoom, jež se na prodej luxusních parfémů specializuje, v našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Impulsů pro zprovoznění obchodu s prémiovou kosmetikou bylo prý mnoho. Studijní pobyt v Itálii, kdy pro sebe objevila svět lesklých lahviček a opulentních dóziček a jejich ještě úchvatnější obsah. Pak také originální vonný dárek od jejího muže. Během mateřské dovolené se Lucie rozhodla, že otevře vlastní butik s kosmetikou té nejlepší kvality, který nabídne péči o pleť i parfémy, jež budou z těch nejlepších ingrediencí.

Butik s názvem Vavavoom v centru Brna poprvé otevřel brány v roce 2016 a rychle se objevil v hledáčku klientely, která se nespokojuje s nabídkou komerčních kosmetických řetězců. S trochou nadsázky lze říci, že o paní, jež nabízí originální a tajemné parfémy jako Nicolaï, Nobile 1942, Tauer Perfumes či kosmetiku Susanne Kaufmann, se brzy mluvilo po celém městě, a to podobně jako o Juliette Binoche ve filmu Čokoláda. Dnes Vavavoom patří k již zavedeným (i webovým) adresám a je povinnou zastávkou beauty znalkyň a znalců.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Díky práci dostávám na vyzkoušení od kosmetických firem spoustu produktů, ať už z oblasti péče o pleť či vůní. Na každou novinku se moc těším a moc ráda ji pak zkouším. Velkou radost mi také udělal nový iPad. Doposud jsem ho neměla a brouzdala po netu i četla různé blogy a články na telefonu. Je to mnohem pohodlnější a přehlednější. Dokonce jsem u několika titulů přešla na digitální předplatné.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Vařím spíš rychlé večeře, nic náročného či extra zajímavého, ale moc ráda peču. Téměř každý víkend něco vytvořím. Nejrychleji se u nás zapráší po makovém dortu s čokoládou.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Mít klid v duši je mé velké přání, na kterém dlouhodobě pracuji. Snažím se na život dívat s nadhledem. Žijeme ve velmi turbulentní době plné změn a nutnost adaptace je někdy dost vyčerpávající. Klidnou kotvou v životě je můj muž, který je doslova protipólem k mé zběsilé povaze. Zdá se, že dcera je spíše po něm, takže si s nimi krásně odpočinu a načerpám energii. Dost mě také uklidňuje zalévání pokojovek a údržba květin a trav v truhlících na terase. Taky cvičení a pobyt v přírodě.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Posledních několik měsíců se pravidelně věnuji plavání. Dřív bych vůbec nebyla schopná skočit v sedm ráno do studeného bazénu bez srdeční zástavy, ale teď se na to vyloženě těším. Je to čas jen pro mě. Je to úžasný pocit, lehce plout vodou a být absolutně nerušená okolím.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Vzhledem k tomu, že večer chodím brzy spát, preferuji spíše kratší seriály. Určitě bych doporučila The Great. Je to velmi vtipný seriál zasazený do začátku vlády Kateřiny Veliké s krásnými opulentními kostýmy. Také mě moc bavil seriál z prostředí luxusního amerického resortu Bílý Lotos. Jako studentka jsem v tomto prostředí pracovala a možná právě proto mě seriál svou absurdní realitou tak nadchnul.