• Styl
  • Móda
  • Páteční pětka / Módní návrhářka Petra Balvínová ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 17

Páteční pětka / Módní návrhářka Petra Balvínová ve víkendovém dotazníku

Petra Balvínová začínala jako módní redaktorka a stylistka, dnes patří ke zvučným jménům české módní scény. Její modely značky TIQE jsou sebevědomé, sofistikované, ale současně i něžné a od první črty do posledního stehu odrážejí hodnoty, které ona sama vyznává. V našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Petra Balvínová svou značku TIQE zaměřenou na zakázkovou módu založila v polovině nultých let a cílí na prémiovou klientelu, tento týden k ní přidružuje svůj nový módní offshoot, a to českou autorskou módu pod označením BALVIN.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Mé druhé jméno by mohlo být Radovana. Každý den se raduji z maličkostí. Stačí mi jet do atelieru na kole přes podzimní Stromovku, pak si dojít na snídani do bistra, k pekaři pro ořechový chléb a cestou si nakoupit u místního zelináře. Letná a místní obchůdky mají své kouzlo. V těchto dnech se ale nejvíce raduji, že jsme bez stresu a v klidu zvládli odprezentovat mojí novou značkou BALVIN.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Vařím každý den teplé večeře a kvůli muži jsem se naučila o víkendu i takové ty české klasiky, protože moje zdravá kuchyně je spíš pro něj nutnost. Vařím převážně podle receptů na Apetit online a vždy mají super vychytané jídla a baví mne to. Nejzajímavější jídlo mě teď nenapadá, ale umím dobře udělat steak a mám to vychytané na typu masa a i pečení na vteřiny. Pak také o víkendech ráda připravuji pro rodinu snídaně a protože máme malou Milušku, tak jsou to většinou palačinky, vafličky či lívanečky.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Bude to znít jako klišé, ale zdraví celé rodiny. Čím jsem starší, tím víc mě nejvíce naplňuje vědomí toho, že jsme všichni zdraví a dává mi to vnitřní klid a radost. Pro mě je i velmi důležité, že nežijeme negací a nadáváním na vše, že máme smysl života v rodině a práci, která nás naplňuje a baví, i když je to hodně zrychlené a díky záplavě povinností i velmi hektické. Teď v pondělí bude mít naše dcera Miluška čtvrté narozeniny. Přijedou k nám o víkendu obě rodiny na slavnostní oběd a následnou oslavu. Tak to je ten největší balzám na duši, když vidíte celou rodinu pohromadě a v dobré náladě.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

V záplavě informací virtuálního světa jsem si před pár lety našla oblibu každého půlroku udělat pro celou rodinu klasická fotoalba. Dělám to vždy přesně dva dny po uplynutí půlroku a není to tedy úplně oblíbená činnost, ale vím, že když to neudělám hned, tak to pak nikdy nebude. Zpětně jsem si teď k fotkám ve fotoalbu dala QR kódy odkazující na videa, která se vážou k fotkám. Například u fotky z Vánoc je kód a přehrajete si i video, kde Miluška v úžasu rozbaluje dárky. U některých fotek tak až přiložené video dává příběhu ten správný smysl.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Miluji filmy pro pamětníky a na ty mohu se dívat donekonečna. Mám jich plnou DVDtéku. Ze současných mě v Karlových Varech na festivalu rozesmála vtipná společenská satira Rubena Östlunda s názvem Trojúhelník smutku. Jinak mě baví seriály Grace a Frankie, Sandman, Koruna, Pozlacený věk nebo Jen vraždy v budově.

Módní návrhářka Petra Balvínová / foto: archiv

Petru můžete sledovat zdezde