• Styl
  • Art
  • Páteční pětka / Malířka Vendula Vaculová ve víkendovém minidotazníku
Další článek
1 / 11

Páteční pětka / Malířka Vendula Vaculová ve víkendovém minidotazníku

Umělkyně Vendula Vaculová maluje a kreslí od svých patnácti let, do Prahy se přistěhovala kvůli studiu hispanistiky na Filozofické fakultě. To ji však nenaplňovalo a rozhodla se studium zanechat a vycestovat za rodinou do slunné Kalifornie a následně do latinskoamerického Peru a Ekvádoru. Tyto cesty spolu s pobytem v amazonském pralese s kmenem Shipibo jsou dodnes inspirací pro její pestrobarevné obrazy.

Advertisement

Po návratu ze zámoří si založila domácí studio na Letné a začala studovat malbu na Art and Design Institutu v ateliéru Romana Franty. Mezi její dosavadní kolaborace patří ilustrace Kafkovy Metamorfózy pro Vilu Richter, které se prodávaly jako umělecké tisky. Momentálně je v procesu hledání vhodných prostor pro výstavu jejích prácí, které vznikly a vznikají během lockdownu.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?
CBD kapky od Enecty, které mi pomáhají s nespavostí, Salicylic Acid od přírodní kosmetiky Garden of Wisdom a velkou radost mi také udělalo spodní prádlo od anglické značky Bluebella, které od nich určitě nebude poslední!

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?
V poslední době často vařím indické curry s veganským „kuřecím“ od Garden Gourmet, rýží basmati a česnekovým naanem.

3.
Co vám dokáže přinést klid v duši?
V době pandemie to byly určitě procházky do přírody, jóga a meditace. A když můžu odjet z Prahy na Moravu k rodičům, za našimi dvěma kočkami a psem Simbou.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?
Závěrečné lakování obrazů. Není to sice činnost, kterou jsem si osvojila nedávno, dělám ji už nějakou dobu pravidelně, ale lít lak na olejomalbu a pozorovat, jak pigment vystupuje a září je neskutečně uspokojující.

5.
Který nedávno zhlédnutý film doporučujete na tento víkend?
Dokument Seaspiracy, který měl tento týden premiéru na Netflix považuju za hodně důležitý vidět vzhledem k tomu, v jakém stavu jsou naše oceány a planeta vůbec. Pokud mám doporučit film na víkend, tak to určitě bude rakouské krimi drama Revanche z roku 2008.

Vendulu můžete sledovat na jejím Instagramu.