• Styl
  • Krása
  • Páteční pětka / Lenka Šťastná z Byssine ve víkendovém minidotazníku
Další článek
1 / 2

Páteční pětka / Lenka Šťastná z Byssine ve víkendovém minidotazníku

Lenka Šťastná založila v polovině roku 2019 e-shop Byssine, který se stal online platformou nejen pro kosmetické značky s příběhem a přesahem. Lenka se dlouhodobě zajímá o téma rituálů péče o lidské tělo i duši, a právě to se snaží promítnout i do filozofie svého vlastního projektu. Jaké produkty jí dělají radost a čím si začala zlepšovat náladu během pandemie?

Advertisement

Lenka přešla z korporátního prostředí poradenských společností do prostředí neobjevených indie značek i proslulých kosmetických love brandů, které stavějí na svém přístupu k životnímu prostředí a přinášejí lidem příležitost, aby si našli čas sami na sebe.
„Koncept duálního vnímání krásy – vnitřní i vnější – mi byl vždy blízký, a proto bych ráda ukázala, že v online nakupování je nutné jej neopomíjet. Věřím, že produkty z portfolia Byssine potěší nejen řadu příznivců, které na našem trhu již mají. S naším servisem jim navíc umožníme se plně oddat pečujícím rituálům o to nejvzácnější, co mají – sebe,“ říká.

1. Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Z toho mého světa čistých pečujících produktů mi dělají radost obzvlášť ty, které jdou proti stereotypům beauty průmyslu a koncept krásy přenášejí i za hranice viditelného. Produkty, které jsou postavené na výjimečných inovativních složkách, stejně jako produkty s tradičními ingrediencemi, které jsou ve své podstatě jednoduché, ale vzácné tím, kdo je pěstuje a jaké vibrace s sebou nesou.

2. Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Nejzajímavější na mém vaření je to, že žádné jídlo nechutná identicky. Zkrátka, nedaří se zreplikovat chuť daného jídla – vždycky chutná jinak. V poslední době experimentuji s mixováním smoothies, do kterých přidávám různá superfoods. A ten pocit připravit něco, co nejen skvěle chutná, ale je primárně plné hodnotných ingrediencí, je skvělý start do nového dne. Doporučuju všem.

3. Co vám dokáže přinést klid v duši?

Vědomí, že moji rodiče a bližní jsou v pohodě a zdraví.

4. Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Ve velké míře jsem si během pandemie osvojila nakupovat pokojovky. Kytky tedy vždycky byly součástí mého domova, ale v poslední době jsem se začala věnovat trochu víc jejich kultivaci a stala se ze mě opravdová pěstitelka a sběratelka.

5. Který nedávno zhlédnutý film doporučujete na tento víkend?

Určitě si udělejte čas zhlédnout na Netflixu dokument Ram Dass, Going home. Krátký snímek zachycuje amerického psychologa Harvardu, experimentátora LSD a oblíbeného spirituálního vůdce Ram Dasse na sklonku jeho života. Dokument je takovou příjemnou poetickou meditací zachycující příběh duše na cestě domů.

Produkty Byssine si můžete prohlédnout ZDE.