• Styl
  • Páteční pětka / Kreativní vizionářka Gabriela Teissing ve víkendovém minidotazníku
Další článek
1 / 2

Páteční pětka / Kreativní vizionářka Gabriela Teissing ve víkendovém minidotazníku

Její dvě tech společnosti Rebel & Glory a Dazzle Pictures zaměřené na digitální triky a virtuální realitu spolupracovaly s Hollywoodem, Gabriela Teissing ale dnes stojí především za rozvojem společnosti Creative Dock u nás, jež staví digitální projekty na zakázku. Také je několikanásobnou mistryní České republiky v golfu. V našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti, ale i jaký film doporučuje na tento víkend.

Advertisement

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Zamilovala jsem se do elektrických aut, mým snem je si jedno pořídit. K tomu přemýšlím, jak si pro něj vyrábět palivo, tak jsem se začala dívat po solárních panelech na střechu. Jsem na to sama zvědavá, beru to jako takový osobní projekt. Tohle je věc, která by mi určitě udělala velkou radost.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Co mám ráda a co mě naučila moje babička, když jsem byla malá, je trhanec, v Rakousku se tomu říká Kaiserschmarrn. To je pokrm, který mám hrozně ráda nejenom já, ale i lidé kolem mě, tak to občas vařím.

3.
Co vám dokáže přinést klid v duši?

Mě hrozně moc baví hory. Když jsem někde na kopci, tak najednou získám takový nadhled nad svým životem, mnohem lépe se mi dýchá. Přináší mi to neskutečnou radost, v horách se vždy cítím dobře. Pak mi hrozně pomáhá, když si můžu popovídat s někým, koho mám ráda a ke komu mám blízko, to je pro mě velmi důležité.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

V poslední době se hodně zaobírám klimatickými změnami a tím, co nás čeká. Přemýšlím nad tím, jak k tomu co nejlépe přistoupit a jaké udělat konkrétní kroky, kterými pomohu přírodě jak já, tak i Creative Dock. Je to nesmírně zajímavé téma. Přečetla jsem si o tom nespočet knih. Na jednu stranu je to děsivé, ale na druhou stranu si myslím, že žijeme ve skvělé době. Zažijeme strašně moc zajímavých věcí, které se týkají toho, že budeme muset nejen s naší planetou, ale i sami se sebou něco dělat. A to hodně brzo. Ono už se to děje, ale pomalu.

Další věcí, o kterou se zajímám, a hlavně se ji snažím pochopit, jsou kryptoměny. Zatím mi to moc nejde. Je to těžko uchopitelné a chtěla bych tomu lépe porozumět, protože se říká, že je to vlastně alternativa našeho bankovního systému a je to určitě téma, které má velký potenciál.

5.
Který nedávno zhlédnutý film doporučujete na tento víkend?

Nedávno jsem sledovala seriál Outlander. Chytlo mě to tak, že jsem se dokázala dívat třeba i na čtyři díly po sobě. Moc doporučuji, je to skvělý seriál.