• Styl
  • Design
  • Páteční pětka / Kreativní ředitelka Karolína Skórková ve víkendovém dotazníku
Další článek

Páteční pětka / Kreativní ředitelka Karolína Skórková ve víkendovém dotazníku

Psala scénáře, pracovala jako set designer, scénograf nebo lokační manažer pro reklamu a dnes se věnuje hlavně marketingu. Před osmi roky založila festival designu Meat Design Ostrava, který už příští týden otevře brány dalšího ročníku. Čerstvá edice mezinárodního festivalu designu opět představí řadu lokálních i zahraničních značek i konkrétních tvůrců z oblasti nábytku, interiérových doplňků, módy, šperku či nových technologií pro úpravu interiérů. Karolína Skórková v našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

S nadšením se vrhá do projektů, které bourají zažitou představu o Ostravě jako o šedém nebo nebezpečném městě. Jako ostravská patriotka se nebojí kritizovat necitlivé architektonické zásahy, fádní nebo odpudivé realizace staveb a umístění reklam ve veřejném prostoru a architektury města. Aktivně se zapojuje do dění města a snaží se tak o jeho rozvoj i pozitivní změnu vnímání zbytkem republiky. Třeba i dalším ročníkem Meat Design Ostrava, který každoročně přiláká více jak 7000 návštěvníků.

1

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Posledních pár měsíců jsem dost pracovně vytížená, tedy uvítám každou novinku a inovaci, která mi zjednoduší práci. Až dětskou radost mi způsobil objev aplikace Whisper Memo, díky které můžete diktovat emaily či poznámky a v pár sekundách vám nadiktovaný text dorazí jako email připraven rovnou k přeposlání. Jednoduché, rychlé. Vyhnu se tak otravnému sepisování dlouhých mailů, což upřímně opravdu nesnáším. Když se zamyslím nad skutečným, hmotným produktem, okouzlily mě neonově barevné svetry od designérky Cindy Kutíkové. Doufám, že jeden najdu pod stromečkem.

2

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Bohužel nepatřím k lidem, pro které je vaření vášní a vnímám jej spíš jako nutné zlo. Doma se v kuchyni střídáme s manželem, jehož vztah k vaření je podobný jako můj. Nejvíc nás potěší, když nám uvaří někdo jiný, nebo si zajdeme na zajímavé jídlo do restaurace. Milujeme řeckou, indickou a thajskou kuchyni. Sami jsme několik takových tématických vařících pokusů už doma provedli, ale jistější je vyrazit do restaurace. Bezkonkurenčně nejlepší jídlo jsou sladké palačinky, které nám občas připraví o víkendu naše děti.

3

Co vám přináší klid v duši?

Čas strávený s rodinou. Nezáleží na tom, jestli je to někde v přírodě, na chalupě, večer doma u filmu, v autě na cestě ze školy, tréninku, anebo během hektického rána. Poslední dva roky jsem dost zvolnila, přehodnotila spoustu věcí, už se tolik soustavně neženu za něčím novým a nejasným někde v dálce. Největší hodnotu má pro mě čas doma s mými nejbližšími. Nic jiného mě nedovede tak dobít a uklidnit.

4

Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Asi před půl rokem jsem začala chodit pravidelně do sauny a úplně mě to vtáhlo. O saunování jsem nic nevěděla, ale postupně jsem si načetla a zjistila informace. Taky jsem se ptala zkušenějších přímo v sauně. Člověk se dozví spoustu zajímavých věcí a často i s osobním příběhem. V dnešní době, kdy není běžné jen tak se zastavit a prohodit pár slov třeba se sousedem, je opravdu osvěžující popovídat si s novým člověkem. Ráda objevuju různé malé sauny v přírodě. V létě mě nadchla sauna postavená uprostřed rybníku s úžasným výhledem do přírody v areálu reset hotelu Kouty na Vysočině.

5

Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

O víkendu jsme s dětmi podruhé zkoukli celou sérii Wednesday na Netflixu. Za okny podzimní pošmourné počasí, déšť, doma teplý čaj, sušenky, deka a tenhle geniální seriál v režii Tima Burtona. Miluji jeho tvorbu a svoje nadšení jsem přenesla i na děti. Když byly malé, četla jsem jim před spaním jeho knihu Můra noční, předvánoční. V pokojíčku mají pověšené plakáty jeho filmů, které jsem koupila na výstavě v Praze před pár lety.

Karolínu můžete sledovat zde