• Styl
  • Móda
  • Páteční pětka / Designérka Martina Gvizdová ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 17

Páteční pětka / Designérka Martina Gvizdová ve víkendovém dotazníku

Jako stylistka žila a pracovala v New Yorku, Miami nebo Londýně, kde získala zkušenosti jako asistentka známých jmen z oboru i nabrala inspiraci pro svůj vlastní styl. Poté na několik let zakotvila v Praze, kde pracovala pro českou verzi magazínu Harper's Bazaar. V našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Před pár lety vyměnila Prahu za slovenskou metropoli, kde žije se svým partnerem a jejich dvěma dětmi. V Bratislavě se rozhodla doširoka využít další ze svých skrytých talentů – design interiérů a založila studio interiérového designu Elements Interiéry. Její práci dominuje čistota, vysoká estetika, cit pro neobvyklé kombinace materiálů, sexy nadčasovost a důraz na detail, vlastnosti, pro který ji klienti oslovují.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Každý den jsem zahlcená desítkami nových výrobků. Zvlášť teď, když jsme jich tolik nakoupili do našeho nového bytu, kam jsme se právě nastěhovali. Je těžké vybrat jen jeden. Dovolím si říct, že onou novou věcí by byl celý byt. Koupě, nový projekt, přestavba, celý ten proces… samotné stěhování jsem prožívala přesně rok. Teď, když vidím plody naší práce, cítím naplnění a užívám si každý okamžik v tomto novém bydlení. Musím ale zmínit knihovnu, kterou jsem si vysnila a následně navrhla. Na její realizaci jsme čekali nejdéle, protože kvůli váze byla náročnější její realizace a truhlářům se povedla až na druhý pokus.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Čím jsem starší a snažím se skloubit péči o děti a práci, tak tím méně vařím. Přiznám se, že se ráda nechám rozmazlovat manželem, který je o mnoho tříd lepší kuchař než já a hlavně ho to baví. Vaříme vyjímečně. Rádi si zajdeme do jedné z našich oblíbených bratislavských restaurací, jako je IasaiMint. Občas se ale hecnu a dokážu udělat špičkové dorty, které jsou vždycky hitem každé oslavy.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Klid mi vždycky přinese, když jsem sama. To se mi po pěti letech mateřské dovolené stává jen velmi zřídka, ale o to víc je to pak potřeba. Stačí mi půlhodinová procházka, kdy nedržím kočárek nebo dítě v náručí. To se cítím sama sebou. Vážím si toho a užívám si přítomný okamžik. Dobiji si tak baterky na další týden. Ale to pochopí jen maminky malých dětí.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Oblíbila jsem si program na vytváření interiéru SketchUp, který je pro mě návykový a vytvářím v něm všechny interiéry, které navrhuji. Když v něm začnu navrhovat, a vidím ty nekonečné možnosti, jak může místnost vypadat, nemůžu přestat a je těžké se od toho odtrhnout. Nemluvě o návykovosti na program Thea Render, který z návrhu udělá vizualizaci. Pak se nikdo nemůže divit, že je pro mě práce zábavou.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Doporučím netflixovskou novinku Na nože: Glass Onion, což je pokračování předešlého snímku Na nože. Jedná se o lehkou, napínavou, mysteriózní oddychovku s dobrým obsazením, která tak trochu navazuje na styl příběhů detektiva Hercula Poirota.

Martinu můžete sledovat zdetady