• Styl
  • Móda
  • Páteční pětka / Fotograf Lukáš Dvořák ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 15

Páteční pětka / Fotograf Lukáš Dvořák ve víkendovém dotazníku

Na počátku byla ambice jet do New Yorku, dělat fotky pro módní bible a stát se jedním z nejlepších módních fotografů na světě. Dnes platí za uznávaného módního fotografa nejen v Česku, ale především v zahraničí. Fotí pro zahraniční edice magazínů jako Vogue, Elle, Marie Claire, Vanity Fair, GQ nebo Playboy. V našem pravidelném Q&A Lukáš Dvořák odpovídá, co mu přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Hodně ho prý naučilo focení fototestů. Pochytil, jak vnímat nejen světlo a kompozici, ale i krásu svých objektů. Je mistrem černobílé fotografie, které umí dodat neobyčejný emocionální náboj, sex-appeal a také punc tajemna. Jako renomovaného fotografa si jej značka Fujifilm vybrala za svého světového ambasadora. V roce 2021 vydal svou první knihu sumarizující třináct let fotografické práce.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Před dvěma měsíci jsem dostal Apple Studio. Je to opravdu velmi schopná mašinka, kterou využívám každý den. Myslím, že je to jedna z nejzajímavějších věcí, kterou Apple za poslední léta vyrobil.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Vařím vcelku dost. Žil jsem šest let v Itálii, takže vařím neustále těstoviny nebo fúzuji českou a italskou kuchyni. Rád dělám houbovou smaženici, kterou připravuji s rozmarýnem a šalvějí. Je podlitá trochou vína, a nakonec dávám jen žloutek, který nechám napůl syrový a samozřejmě zasypu italským sýrem.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Můj styl života. Od covidu jsem zásadně změnil přístup ke svému životu. Můj život už není jen práce, zařadil jsem hodně odpočinku a sportu. Celý život se někam ženeme, ale přitom nám stačí dostatek. Hraju basketbal, čtu, více relaxuji.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Myslím, že to bude posilovna, kam chodím nyní už celý jeden rok. Velmi jsem si na ni zvykl a vždy se tam těším.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Z filmů to bude lehce horový snímek Menu a satirická komedie Trojúhelník smutku. Oba filmy jsou poněkud drastické, ale velmi originální. Protože miluju sci-fi, tak doporučím seriál o střetu lidstva a mimozemském druhu Invaze nebo Nadace o skupince vyhnanců z rozpadající se Galaktické říše.

Lukáše můžete sledovat zde