Další článek
1 / 14

Život na ranči / Na návštěvě v (ne)tradičním prémiovém resortu v Podkrkonoší

K povinnosti wellness hotelů dnes patří snaha působit, že tam budete „souladu s přírodou“ a v marketingových materiálech se to hemží výrazy jako „harmonie těla a duše“, anebo „léčivá síla ticha“. Jenže, zkušený hledač klidu ví, že resort, kde jeho unavené tělo polije živá voda, není snadné najít. Musí to být to „pravé místo“ s těmi „pravými lidmi“. Jako je například Silverstone Living, který Jan Müller objevil v Podkrkonoší.

Advertisement

Zhruba půldruhé hodiny od Prahy, v Bystré nad Jizerou, je v údolí schovaný ranč & boutique hotel Silverstone Living, který je v Česku naprostým unikátem. Když říkám ranč, tak nemyslím tři koně, pár ovcí a slepice, jak to tak u jiných „farmářských“ penzionů bývá. Tady mají například padesát westernových koní světové kvality. Čtenáře Selected mohu ubezpečit, že strávit s dětmi dopoledne na pastvinách se stádem klisen a sedmi hříbaty je skutečný zážitek.

Majitelka Michaela Sýkorová a její úžasná rodina (syn a dcery v holinkách na farmě neustále pobíhají a starají se o zvířata) vlastní desítky hektarů pastvin kolem resortu a péči o zvířata mají v krvi. Králíci, slepice, psy, kočky, ovce, papoušci… anebo texaský býk s rohy, které měří metr. Vyklusávat na koních můžete i za špatného počasí – v kryté hale velké jak půlka fotbalového hřiště.
„Koně chováme už mnoho let, máme řadu klientů z Čech i z ciziny,“ ukazuje Michaela logo Silverstone vyražené na sedlech koňů. Právě z její westernové vášně idea ranče-farmy-hotelu vyrostla.
„Celý den u nás můžete strávit mezi zvířaty, procházet se po loukách a lesích, večer sedět u ohně a v zimě být za čtvrt hodinky na lyžích na sjezdovce blízkých Krkonoš a Jizerek,“ vyjmenovává rančerka, farmářka a hoteliérka v jedné osobě.

Silverstone Living nepůsobí megalomansky. Naopak, roubenky dodávají celé stavbě skromný ráz, ale ve skutečnosti je to komplex velkoryse koncipovaný. Proto se tu také dělají svatby či firemní akce. I roubenky jsou uvnitř opravdu prostorné – žádné šetření metry čtverečními, tady jsou koupelny velké jak jinde hotelový pokoj. Všude dřevo, velký krb, sem tam koňácký či rustikální doplněk.

Co dělá hotel hotelem je personál. Míša Sýkorová s manželem jsou majitelé a Míša zároveň provoz řeší na denní bázi. Je to dáma s obrovskou životní energií, která si splnila sen – vybudovat místo, kde lidé mohou žít v přímém kontaktu s přírodou, s lesy, horami, loukami a hlavně s jejími milovanými zvířaty. A k tomu hostům poskytnout ubytování, wellnes a kuchyni na úrovni.
Její manžel David s na ranči věnuje s nářadím v ruce všeljakému dodělávání a opravování, dcery a syn se honí se psy, jezdí na koních a pečují o zvířata, což je samo o sobě zážitek pozorovat. Není to žádný marketing – tohle je reál.

Chtělo to odvahu, velký um a desítky milionů investic, aby se opuštěné místo s pár rozpadlými staveními změnilo na takový komplex. Po prvních měsících fungování – které ozdobila i cena od Amazing Places Kouzelná novinka za rok 2022 už Míša s uspokojením může konstatovat, že klienti její koncept přijali. A jak se to pozná?
„Protože se k nám vracejí,“ říká Michaela. „Ono to zní možná trochu naivně, ale my to opravdu neděláme v první řadě pro byznys, ale pro to, aby tu lidé s námi společně zažili něco výjimečného. Víte, my zde spolu s hosty opravdu žijeme, takže je to, jako bychom je zvali k sobě domů. A po půl roce fungování musím říct, že se to i tak nějak lidsky vyplácí. Jezdí sem k nám totiž samí příjemní hosté.“

Více o hotelu zde