• Styl
  • Móda
  • Páteční pětka / Fashion booker Martin Gonda ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 13

Páteční pětka / Fashion booker Martin Gonda ve víkendovém dotazníku

Poslední srpnový den Praha hostí světové finále soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2022. Prestižní událost, jež vybírá nové hvězdy světového modelingu, se k nám vrací po patnácti letech. Head booker Elite Prague Martin Gonda v našem pravidelném Q&A odpovídá, co mu přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

„Že chci dělat agenta jsem věděl asi od třinácti let. Paradoxně mě nikdy nezajímala móda, ale vždy mě fascinovali modelky a modelové jako takoví. Když jsem vyrůstal, nebyl internet a sociální sítě jako dnes. Vystřihoval jsem si fotky modelů z časopisů a lepil si je do sešitů,“ vzpomíná Martin. Do české pobočky mezinárodní agentury pod vedením Sašy Jany nastoupil jako booking agent v roce 2007, před čtyřmi roky se stal hlavním bookerem.

Modelingová soutěž Elite Model Look v minulosti odstartovala kariéry takovým hvězným jménům jako Cindy Crawford, Alessandra Ambrosio, Lara Stone nebo Gisele Bündchen. Česká republika se od roku 1992, kdy se zde soutěž organizuje, pyšní největším počtem světových vítězství. První místa získala dnes již zvučná jména jako Linda Vojtová, Denisa Dvořáková, Eva Klímková, Barbora Podzimková či Jana Tvrdíková.
Letošní světové finále soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2022 se odehraje 30. srpna v honosných prostorách Španělského sálu Pražského hradu.

Martin působí jako head booker Elite Prague... / foto: archiv

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Nedávno jsem si koupil starožitný art deco lustr. Byla to láska na první pohled. Krásný unikátní kus, který neomrzí. Teplé světlo navozuje příjemnou domácí pohodu a dodává interiéru retro nádech. Vždy mě bavilo kombinovat staré a nové věci, a to ve všech oblastech designu. Z nových produktů musím zmínit sprej na tělo a do interiéru Relax Me řady Mind & Mood od značky Oriflame.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Vařím rád, ideálně rychlá a jednoduchá jídla. Z toho důvodu u mě vyhrává italská kuchyně. Špagety aglio olio či carbonara jsou dokonalým ztělesněním jednoduchosti a přitom kouzla italské gastronomie. Současně jsem velkým fanouškem asijské kuchyně. Opravdu doporučuji zajít do nově otevřené restaurace Zem v pražském hotelu Andaz. Fantastické gyoza knedlíčky nebo tuňákové tataki je potěšením nejen pro oko, ale především pro žaludek. Velmi rád zajdu i do SaSaZu na jejich různorodou kuchyni.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Duševní klid a rovnováhu mi dodávají ranní procházky ve Stromovce, kde si vzájemně děláme společnost s mou německou dogou. Už více než sedm let jsem každodenním svědkem střídání ročních období a neustálého zvelebování tohoto kousku přírody v srdci Prahy. Obzvlášť v brzkých ranních hodinách, kdy je park téměř prázdný je to pro mě skutečná oáza klidu a pohody. Jen já, pes, moje myšlenky a zpěv ptáků. Místo, kde rád a často trávím dovolené, ideálně s partou nejbližších přátel, je Toskánsko. To je kraj, které mi skutečně přináší klid v duši.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Ještě před pár lety bych nevěřil, že to řeknu, ale večer si rád sednu k dobré knize. Nikdy jsem nebyl zapálený čtenář, spíše naopak. Knihy jsem četl spíše z povinnosti a v rámci studia. Ale nedávno jsem natrefil na českého spisovatele Patrika Hartla. Mám přečtených všech jeho knihy. Můj osobní favorit je Prvok, tečka, šampon a Karel. Úžasná oddychovka, která vás ihned vtáhne do děje a vykouzlí úsměv na tváři. Ze zahraničních autorů mám rád Paula Coelha.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Minulý měsíc jsem zhlédl seriál Schodiště (The Staircase) režiséra Antonia Campose. Je to napínavé rodinné drama inspirované skutečnými událostmi. Nemůžu opomenout reality seriál Selling Sunset, který se točí kolem pracovního i osobního života realitních agentů špičkové realitní makléřské firmy v oblasti Los Angeles. Je to zaručený recept, jak zahnat sobotní kocovinu. K mým oblíbeným filmovým klasikám pak patří Zjizvená tvář od Briana De Palma nebo Bazén Françoise Ozona.

Martina můžete sledovat zde