• Styl
  • Páteční pětka / Developerka Tereza Kouklová ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 13

Páteční pětka / Developerka Tereza Kouklová ve víkendovém dotazníku

Svým klientům radí, jaké kroky podniknout v daných fázích stavebních projektů – zda pronajmout, prodat či rekonstruovat. Jejím denním chlebem je financování developerských projektů, jejich nákup a tvorba nejrůznějších obchodních kombinací, jak tyto nákupy přivést k životu. K jejím nejsilnějším stránkám patří nastavení strategie financování a hledání i těch nejdrobnějších trhlin v projektech. Developerka a managing partner společnosti SFG Tereza Kouklová v našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Miluje umění, architekturu a především módu. Velkorysé prostory sídla firmy zdobí obrazy, fotografie, designový nábytek a doplňky. Ona sama vnímá každý den nejen jako možnost se něco přiučit, investiční příležitost ale i módní dobrodružství. Další z jejích vášní je cestování. Každý měsíc, byť jen na pár dní, desítky, nebo tisíce kilometrů, vyrazí objet pro sebe nové a neznámé místo, vůně, chutě a emoce.

1

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Před nedávnem jsem vyzkoušela korejskou kosmetiku MiracleTox a jejich liftingové sérum Time Rewind Perfection Lifting Ampoule je pro mě doslova jako domácí wellness. Tuto značku střídám s kosmetikou Dermalogica, díky které před několika lety zachránila pleť Andělka Gavendová z Top Beauty Studio. Řada Age Smart je moje denní rutina.

2

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Dlouho jsem neuměla vařit. Ve jednadvaceti letech jsem začala vařit podle receptů krok za krokem s Jamie Oliverem a nakonec jsem absolvovala pár kulinářských kurzů. Mým mistrovským dílem je thajská polévka tom yum, ale nevařím ji moc často.

3

Co vám přináší klid v duši?

Spánek, kterého v poslední době nemám dostatek. Zvuky moře. Cestování definuje můj klid, poznávání nové kultury a okamžiky, kdy vypnu, dám si kávu a koukám do krajiny nebo na modrou hladinu. To je to, co mě uklidňuje.

4

Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Několik let jsem směřovala ke cvičení čchi-kung. Letos jsem našla svého „mistra“ a čekala, že se naučím cvičit hned. To, že děláme několik měsíců přípravná cvičení, je pro mě nová výzva. Akceptovat, že tělo není na něco připravené, a musím být trpělivá. Částečně si tedy osvojuji toto cvičení i v běžném životě.

5

Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Mám ráda seriály z produkce Netflix. Konkrétně Ty je jednou ze sérií na více víkendů. Baví mě na něm ty zvraty, které člověk opravdu nečeká.

Terezu můžete sledovat zde