• Styl
  • Design
  • Páteční pětka / Designérka Nina Makelberge ve víkendovém minidotazníku
Další článek
1 / 5

Páteční pětka / Designérka Nina Makelberge ve víkendovém minidotazníku

Interiérová designérka a majitelka obchodu Médecine Nina Makelberge se zabývá vyhledáváním unikátních předmětů a historických kusů nábytku a objektů do současných interiérů. V našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti, ale i jaký film doporučuje na tento víkend.

Advertisement

Nina kvůli práci svých rodičů prožila dětství v jihovýchodní Asii, před deseti roky se však vrátila do Prahy a věnuje se interiérovému designu. „Krásné věci, interiéry, ale i historie designu mě zajímala už odmala, nejvíc mě bavilo užitné umění a řemesla jako keramika a textilie,“ říká Nina. Její láska k nevšedním interiérům, nadčasovému designu a zkušenosti ze světa sběratelství jsou inspirací, ze které její práce a obchod Médecine na pražském Janáčkově nábřeží vychází.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Před pár dny jsme společně se zákazníkem do jeho nového domu doladili návrh jídelního stolu z krásně opracovaného přírodního kamene. Moc se těším z takových projektů, kde existuje úzká spolupráce designéra, zákazníka a zručného řemeslníka. Nemohu se dočkat, až uvidím stůl hotový.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Asi něco z japonské či korejské kuchyně. Jako dítě jsem trávila v Jižní Koreji hodně času a korejská jídla patří mezi má oblíbená. Když je příležitost, ráda hostím společnost právě korejskými specialitami, např. grilovaným masem z hovězího žebra, včetně vlastního kimchi.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Pohled na krásné věci. V těchto dnech konkrétně pohled na spící štěně, máme čtyřměsíčního buldočka.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Můj čas je rozdělen mezi rodinu a zákazníky. V současné době také příprava nového prostoru pro mé studio a obchod Médecine, a tak na nové činnosti moc času nezbývá. Naštěstí mě to vše baví.

5.
Který nedávno zhlédnutý film doporučujete na tento víkend?

I am Love s Tildou Swinton. Překrásný snímek, který zaujme zpracováním i celkovou atmosférou. Od nádherného italského prostředí a interiérů (film se natáčel v prostorách ikonické vily Necchi) až po kostýmy, které navrhl pro film Raf Simons. A hlavně úžasná Tilda s perfektní italštinou.

Vázu od Lindy Vikové zakoupíte exkluzivně v butiku Medecine / foto: archiv Médecine
Modrý obraz je dílem jejího švédského manžela Nicolase / foto: archiv Médecine

Butik Médecine najdete zde