• Styl
  • Hodinky & klenoty
  • Páteční pětka / Designérka Natálie Vicenová ve víkendovém minidotazníku
Další článek
1 / 20

Páteční pětka / Designérka Natálie Vicenová ve víkendovém minidotazníku

Grafická designérka a návrhářka šperků pro značku MOOYYY Natálie Vicenová tento měsíc uvádí novou kolekci s názvem Crush. V našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti, ale i jaký film doporučuje na tento víkend.

Advertisement

V roce 2017 Natálie pro MOOYYY navrhla řadu Elements inspirovanou védským učením, která je dosud nejúspěšnější kolekcí české šperkařské značky. Inspiraci pro své návrhy nachází v přírodních motivech, zdánlivě obyčejných a jednoduchých tvarech, výtvarném umění nebo japonské kultuře, která je hlavním motivem její kolekce šperků Origami z podzimu 2018.

Její nová kolekce Crush inspirovaná tématem lásky byla představena tento měsíc. „Šperky napodobují přirozený tvar stuhy, charakterizují je jemné zaoblené tvary, které kopírují tělesné linky. Na ženském těle působí velmi přirozeně,“ říká Natálie.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Před časem jsme si v rámci zařizování bytu pořídili velký dubový stůl. Má přes dva metry, usedne k němu i deset lidí, dá se u něj pracovat a je dominantou hlavního společného prostoru.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Ráda se inspiruji sledováním práce známých šéfkuchařů a zkouším pak recepty doma. Naposledy jsem zkoušela mořského vlka pečeného v solné krustě s bylinkami. S oblibou vařím podle kuchařek od Yotama Ottolenghi, které jsou vždycky skvělou inspirací, zejména, když vaříme pro návštěvy. Jídla jsou pestrá, svěží, plná překvapivých chutí a dají se skvěle kombinovat.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Pobyt v přírodě, příjemná hudba, třeba od Jacoba Colliera, nebo pohled na zajímavý produkt, který potěší svým vzhledem a funkčností, inspiruje a láká k přemýšlení o motivech a procesu jeho vzniku.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Poslední měsíce jsem si našla trochu víc času na čtení knih, které se během delší doby nastřádaly v knihovně. Úžasné čtení je Breath od Jamese Nestora. Několik dalších knih jsem si také mezitím nakoupila, tak se těším, že snad nebudou jen ozdobou knihovny.

5.
Který nedávno zhlédnutý film doporučujete na tento víkend?

Z posledních zhlédnutých filmů mi utkvělo v hlavě dánské psychologické drama Chlast režiséra Thomase Vinterberga. Jeho filmy mají vždy skvělý námět a nutí k zamyšlení. A kdo by měl chuť raději na něco, u čeho se víc zasměje, animák pro dospělé Fantastický pan lišák od Wese Andersona je vizuální zážitek plný milého humoru a nadsázky.

Více o kolekci zde