• Styl
  • Móda
  • Design
  • Páteční pětka / Designérka Markéta Folberová ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 11

Páteční pětka / Designérka Markéta Folberová ve víkendovém dotazníku

Než vznikla první kabelka s označením Folbeur, uplynulo mnoho let snění, hledání, testování a zdokonalování. Dnes její kabelky nosí řada českých hereček, byznysmenek, ale i nadšených milovnic trendů včetně první dámy. Vzhled „folberek“ je nečeský, pohybuje se kdesi mezi tradičním italským řemeslem a nadčasovým francouzským vkusem. Markéta Folberová v našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

„Na počátku byl sen navrhnout, vyrobit a uvést na trh praktickou chic kabelku, která bez výhrad splní vše, co od tak důležitého doplňku potřebuji: spolehlivost, eleganci, kvalitu materiálu a zpracování, plus soulad z udržitelnými hodnotami, harmonii s módním stylem a vlastně mnoho dalšího. Svoji první folbeurku mám pořád schovanou a v pracovně významné dny ji nosím. Připomíná mi, že to, o co pečuji, vzkvétá,“ říká designérka.

1.

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Musím zmínit svoje nové dioptrické brýle. Našly si mne samy na jedné módní přehlídce. Jsou obří, jsou výrazné a jsou značky Christian Dior. Asi po pěti letech jsem si pořídila nové dioptrické sluneční brýle Salt, které jsem měla vyhlédnuté skoro rok. Z pohledu skincare musím zmínit produkty značky Trinny London. Sérum Overnight Sensation s retinolem je neskutečné, účinky vidím doslova každé ráno, tedy mohu jen doporučit.

2.

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Možná překvapím, ale řeknu svíčkovou, kachnu s knedlíkem a kynuté buchty. Neumím v kuchyni vystoupit ze stereotypů. Miluji asijskou kuchyni, ale když bych měla někomu uvařit, raději vystřihnu skvělou svíčkovou. Nevím proč, ale tato jídla ve mně evokují útulnost.

3.

Co vám přináší klid v duši?

Vědomí, že cesta, kterou jsem se v životě rozhodla jít a ujít. Ano, je třeba z vnějšího pohledu klikatější a těžší, ale o to víc autentická. Pro mě není podstata bytí v jednoduchosti. Podvědomě vyhledávám výzvy. Když pak vidím, jaká osobnost roste z mé pětileté dcery – statečná, často zarputilá, ale zároveň empatická holka, jež se umí velmi, skutečně velmi silně držet své vize. Z pohledu matky to v ní hodlám podporovat.

4.

Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Naučila jsem se cvičit doma. Není to o žádných velkých dávkách. Zjistila jsem, že k tomu, abych viděla výsledky a vyplavila si tolik nezbytné endorfiny, bohatě stačí každý den cvičit deset až patnáct minut. Netušila jsem, jaký to bude mít dopad na kvalitu mého života. Jako žena, podnikatelka a samoživitelka nemám prostor na delší trénink. Současně pohyb k životu potřebuji a toto je pro opravdu game changer.

5. 

Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Jednoznačně a s čistým svědomím mohu doporučit Tár se skvělou Cate Blanchett v režii Todda Fielda. Po dlouhé době film, u kterého jsme se s přítelem nezakecali. Přitom trvá skoro tři hodiny! Lidem na vrcholu se neodpouští, ba spíš naopak. Jako bonus je design a krásné prostředí, kterým je hlavní hrdinka obklopená.

Markétu můžete sledovat zde