• Styl
  • Móda
  • Páteční pětka / Návrhář brýlí Blake Kuwahara ve víkendovém minidotazníku
Další článek
1 / 10

Páteční pětka / Návrhář brýlí Blake Kuwahara ve víkendovém minidotazníku

Jako vůbec první návrhář brýlových obrub byl přijat mezi členy prestižního uskupení Council of Fashion Designers of America a podle amerického magazínu Buzz patří do stovky nejvíce „cool“ lidí na světě. V našem pravidelném Q&A Blake Kuwahara odpovídá, co mu přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Blake je kalifornský designér, jehož kořeny sahají do Japonska. Patří ke čtvrté generaci japonských Američanů a právě vizuální i myšlenkové atributy země vycházejícího slunce se často objevují v v jeho kolekcích. Čisté linie, zenová estetika, japonská kultura a všudypřítomný pocit přírody na dosah. Jeho jméno patří ke stálicím módního průmyslu a Blake Kuwahara se jako vůbec první designér brýlových obrub zařadil mezi členy prestižního uskupení Council of Fashion Designers of America (CFDA).

Své umělecké cítění a jedinečný smysl pro design v minulosti vtiskl do kolekcí brýlí značek jako Kata, Rock & Republic, Carolina Herrera, Behnaz Sarafpour či John Varvatos. Před pár lety se rozhodl uvést i svou vlastní značku přísně limitovaných kusů pod vlastním jménem Kuwahara.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Před časem jsem navštívil muzeum ve Vatikánu, kde jsem si znovu připomněl, jakou proměnou móda prošla a vlastně i pořád prochází. Byť jen obměna drobného detailu udělá ze starého a nechtěného věc opět žádoucí. Jeden z mých posledních modelů obrub nazvaných Alsop je příkladem práce s vintage designem, který je modernizován zapouzdřením vnitřní siluety do svěžího vnějšího tvaru.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Asi to bude rissotto. Vím, že se to nezdá těžké na přípravu, ale vyžaduje velmi precizní postup, abyste docílili správného efektu. A samozřejmě velmi akurátní proces vaření.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Jsem vděčný, že žiju u zálivu San Francisco Bay. Už jen to, že se každé ráno po probuzení podívám na ten nekonečný prostor vody, mi dodává pocit klidu.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Miluju cestování a moje práce mi to do velké míry umožňuje. V důsledku pandemie jsem cesty bohužel musel výrazně omezit. Ale jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré. O to víc jsem začal chodit na túry do kopců na poloostrově Marin Headlands, které mám nedaeko. Díky tomu jsem daleko lépe poznal místo, kde žiju, za to jsem moc vděčný.

5.
Který nedávno zhlédnutý film doporučujete na tento víkend?

Právě jsem viděl filmový muzikál In the Heights, který považuji za muzikálovou událost letošního léta. Napsal jej Lin-Manuel Miranda, zpěvák, producent, divadelní autor a držitel několika prestižních divadelních cen. Diváci jej budou znát i díky titulní roli v geniálním muzikálu Hamilton – představení o jednom z otců zakladatelů Spojených států amerických.

U nás jeho produkty zakoupíte v pražském Žilka Optik Studiu.
Blakea na IG můžete sledovat zde