• Styl
  • Krása
  • Páteční pětka / Barber Dalibor Hajdin ve víkendovém minidotazníku
Další článek
1 / 8

Páteční pětka / Barber Dalibor Hajdin ve víkendovém minidotazníku

Pod svou přezdívkou Delikvent patří k našim nejznámějším barberům - pánským holičským mistrům. K jeho zákazníkům se počítají známé osobnosti z řad sportovců, zpěváků, umělců či herců. V našem pravidelném Q&A Dalibor Hajdin odpovídá, co mu přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Návštěva v jeho křesle pro každého znamená něco jiného. Pro někoho jen ostříhání vlasů, zbavení se minulosti a přivítání budoucnosti. Pro jiného slovní filozofování v blízkosti břitvy a třeba cílená změna vizuální identity. Pro dalšího, třeba pro mě, je to taková malá terapie. Tvrdý zevnějšek slovenského rodáka působí na mnohé nedostupně. Ale za potetovanou maskou budící respekt se skrývá čistá duše a hlavně mnohé pracovní i životní zkušenosti.

„Každé ráno vítám nový den jako nový začátek.“ / foto: Zuzana Panská

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Po pracovní stránce jsem vděčný za produkty značky STMNT Grooming Goods. Nikdy jsem nebyl s jinými vlasovými produkty tak spokojený. Jinak jsem konečně našel servis pro svoje klasické automatické časomíry, které mám již čtrnáct let. Během lockdownu mi přestaly jít, a už jsem se smířil s tím, že se s nimi budu muset rozloučit. Ale teď to vypadá nadějně.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Mým snem je naučit vařit se lépe. Ale co mám rád, a dovolím si říct, že i ovládám, je grilování. Mám rád jednoduché chutě. A hlavně skutečnou původní chuť surovin. Pokud by mě někdo chtěl načit lépe vařit, tak ať se ozve.

3.
Co vám přináší klid v duši?

V první řadě lidé, které mám rád. Současně je pro mě důležitá moje samota, které si velmi vážím. Nevadí mi být sám. Mám to rád. Mám rád svůj čas, prostor, svoje věci. Moje rituály, jako každodenní meditace. Každé ráno vítám nový den jako nový začátek. Každý večer děkuji za ten den, co jsem prožil, protože mě naučil jistým věcem. Něco jsem zažil, někoho jsem potkal. Klid mi spolehlivě přinese i moment, kdy dosednu do sedla své italské krásky (motocykl značky Moto Guzzi) a uslyším hlas jejího motoru. To je kombinace radosti, strachu, relaxu a potěšení. Přiznám se, že jízda na motorce mě změnila. Díky tomu jsem poznal nový druh vášně, respektu, adrenalinu. Současně mě to naučilo být vždy ve střehu a zcela při smyslech a nepřestat vnímat svět kolem sebe. Hlavně si zachovat duševní a myšlenkový klid. Nechat si rozechvět srdce, ale vzrušením, nikoli agresivitou. Život se dá uhasit tak rychle. Neznamená to ale, že máš být v tenzi. Jen je dobré přijmout vědomí vlastní smrtelnosti. Právě přijetí této myšlenky je velmi osvobozující.

„Klid mi spolehlivě přinese moment, kdy dosednu do sedla své italské krásky.“ / foto: Filip Poreba

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Znova jsem začal chodit střílet a zjistil jsem, že mě to skutečně baví. Uvědomil jsem si, že jsem nestřílel od té doby, co jsem se ze Slovenska přestěhoval do Prahy. Jde o to soustředění. Při jízdě na motorce je to podobné. Zbystřené smysly, které vás nutí vyhnat smysly na maximum výkonu. Samotná jízda má svoje nepsaná pravidla, která neporušuji. A abych se nenudil, přihlásil jsem se do vzdělávacího kurzu psychologie.

5.
Který nedávno zhlédnutý film doporučujete na tento víkend?

Už se běžně nestává, že mě nějaký film nadchne. Ale musím říct, že svou hororovou atmosférou mě uchvátil film Tiché místo, který se nedávno dočkal i pokračování. K čemu se neustále vracím, je kultovní bizarní britský sci-fi seriál Červený trpaslík, na kterém jsem vyrůstal. A pak kdykoli se můžu podívat na Roberta De Nira v nesmrtelné klasice od Scorseseho – Příběhu z Bronxu.

Více o Daliborovi na jeho Instagramu zde