• Styl
  • Móda
  • Olympiáda 2024 / Proč bude předávání medailí mít správný pařížský styl
Další článek
1 / 6

Olympiáda 2024 / Proč bude předávání medailí mít správný pařížský styl

Na olympijských hrách v Paříži, které začínají už 26. července, budou medaile vítězným sportovcům předávány na podnosech od prestižního módního domu Louis Vuitton. A kamery celého světa se budou zaostřovat i na předávající, kteří budou mít na sobě stylové oděvy téže značky.

Advertisement

Pokud se letní Olympiáda odehrává v Paříži, je jasné, že pořadatelé nepodcení ani vytříbený styl. Máme pro vás konkrétní případ – kdy podnosy, na kterých se budou předávat medaile, totiž vytvořili v manufaktuře Louis Vuitton. Přesněji, šlo o řemeslníky z dílny Beaulieu-sur-Layon v regionu Maine-et-Loire, kteří podnos zvenčí obdařili nadčasovým plátnem Damier, jež slavný maison používá od roku 1888. Vnitřek tvoří matná černá kůže jako upomínka na zavazadla Louis Vuitton z řady Torches and Medals. Každý podnos pojme dvě až šest medailí navržených klenotnictvím Chaumet.

„Chtěli jsme přispět nejen jako kreativní partner zahajovacího ceremoniálu, ale být přítomni v průběhu celé akce včetně sportovní části, a našli jsme tento způsob přítomnosti, který je velmi diskrétní a zároveň paradoxně velmi viditelný,“ svěřil se na nedávné tiskové konferenci novinářům šéf LVMH pro komunikaci Antoine Arnault. „Myslím, že podnosy jsou krásné a velmi vuittonovské.“ S tím určitě nelze nesouhlasit.

Vyjma podnosů vytvořili v Louis Vuitton unisexové uniformy pro předávající. Ty zahrnují polokošili, volné kalhoty a čepici gavroche – odkaz na stylové tropy spojené s olympijskými hrami v Paříži v roce 1924. „Navrhli jsme elegantní, střízlivý a pohodlný oděv, aby nositelé medailí mohli vykonávat svou práci v těch nejlepších podmínkách, když se na ně upírají zraky stovek milionů párů očí po celém světě,“ doplnil Arnault. Zda uniformy půjdou i do běžného prodeje, zůstává nejasné.