• Styl
  • Móda
  • Páteční pětka / Návrhářka spodního prádla Tereza Švolíková ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 10

Páteční pětka / Návrhářka spodního prádla Tereza Švolíková ve víkendovém dotazníku

“Objet petit a” je projekt, za kterým stojí designerka Tereza Švolíková. Na základě stále probíhajícího procesu a experimentu vznikají kolekce spodního prádla, jejichž základem je výběr vzácných delikátních materiálů, práce s barvou a dekorativními detaily. Aktuálně představila Tereza kolekci několika produktů a nové pigmenty, kterým předcházelo jako obvykle mnoho experimentů. Tereza se v našem pravidelném Q&A rozpovídala jaký parfém v poslední době pořídila a co ji přináší klid na duši.

Advertisement

Ústředním motivem nové kolekce “Objet petit a” a je tajemné Titillo, památeční předmět s pramenem vlasů milované osoby, který se v kolekci objevuje stylizovaný v podobě drobných hedvábných dráždítek přímo na spodním prádle. Barevná škála nové kolekce se pohybuje v odstínech champagne, pudrově růžové a hnědočervené, které vznikly kombinací pigmentů ze slupek vlašského ořechu a dřeva červeného santalu. Tyto delikátní materiály jsou doplněné malými ozdůbkami ze čtrnáctikarátového zlata a nebo také starožitné komponenty, díky kterým existují některé konkrétní kousky z kolekce pouze v limitovaném počtu. Kolekci Titillo a další tvorbu Terezy si můžete prohlédnou na jejim Instagramu.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Kdo mě zná, ví že miluju parfémy. Tentokrát jsem neodolala a znovu si pořídila svůj oblíbený Frederic Malle – Eau de magnolia. Cedr, bergamot a magnolie, vůně bez kterých si nedokážu představit léto!

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Skoro nikdy nevařím podle receptů. Většinou vařím docela jednoduchá jídla a řekla bych že zas tak neexperimentuju. Když chci doma uvařit něco dobrého většinou to skončí u těstovin, které mimochodem oba zbožňujeme, dokonce máme i stroj na jejich domácí výrobu. Dělám je na tisíc způsobů, nejradši mám ale klasiku s čestvými bylinami, olivovým olejem a parmezánem. Během týdne u sporáku, kromě barvení látek, bohužel ale moc času netrávím a o víkendech často nejsme doma, takže spíš objevuju zajímavá jídla v restauracích. V těch ověřených mám ale většinou jedno oblíbené jídlo, které si tam dávám stále dokola.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Pocit po dobře odvedené práci, pořádek ve věcech, když pracuju a venku silně prší, dobré vztahy s lidmi v mém okolí, čistě povlečená postel, vůně kávy…

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Aktuálně se nejvíc věnuji barvení hedvábných látek a výrobě spodního prádla a doplňků z nové kolekce. Zároveň také připravuji s mým partnerem a dalšími umělci kulturně-hudební festival “Bukolika”, na který již po několikáté vyrábím dekorace. Je to zároveň taková moje letní odpočinková činnost, při které trávím hodně času na zahradě nebo v lese, kde se festival odehrává. Také se snažím najít si čas na pravidelné lekce jógy.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

V teplých měsících raději trávím čas jinak než sledováním filmů. Upřímně ale o tom jak sleduji filmy by Vám mohl vyprávět můj partner, který je naopak velký cinefil a díky němu mám alespoň trochu přehled. Filmy většinou vybírá on, ale já většinou okamitě usínám. Když dokoukám něco až do konce, smějeme se že je to známka dobrého filmu. Myslím, že naposledy jsem neusnula u filmu “Nejhorší člověk na světě”, tak pokud ho ještě někdo neviděl, doporučuji.

Terezu a jeji tvorbu můžete sledovat zde