Další článek
1 / 40

Na návštěvě v Chile / Architektka Paula Gutierrez přeměnila bytový duplex v oázu, která lahodí očím i duši

Uznávaná chilská architektka a designérka interiérů Paula Gutierrez se svým ateliérem staví na personalizovaném přístupu a jejím umem je i to, že při své práci se dokáže vcítit jak do prostředí, tak i lidí, které jej obývají. Pro Selected přispěla rekonstrukcí duplexu na předměstí Santiago de Chile, která jistě inspiruje i na druhé straně zeměkoule.

Advertisement

„V okamžiku, kdy nás majitelka tohoto duplexu kontaktovala, jsme cítili, že je třeba vytvořit jasné sdělení, které bude reprezentovat její estetické a kulturní potřeby spojené s kosmopolitním životním stylem,“ říká Paula. „Zároveň jsme se rozhodli vnést do interiéru lehkost a umocnit nádherné výhledy, které toto bydlení nabízí.“

Nejdřív se architektka rozhodla přeorganizovat prostory a také shromáždila umělecké artefakty, jež by se do bydlení hodily a současně reprezentovaly vkus majitelky. Využila velké vstupní haly, kterou proměnila z čistě účelového na signifikantní prostory bytu.

„Hlavní pokoje se stěnami v různých barevných odstínech byly vybaveny osvětleními od francouzského designéra Herve Van der Straetena a nádhernou keramikou chilských umělců,“ říká Paula Gutierrez.“ A pokračuje: „Většina nábytku, a to včetně rozlehlé terasy s výhledem na Andy, pochází od uznávané španělské značky Kettal, přesněji z kolekcí od designérů Patricii Urquoily, Rodolfo Dordoniho a Jorgena Ditzela. Nábytek v růžových, šedých a terakotových odstínech dokonale ladí s telurickou krajinou Chile.“

Změn dostála také zahrada, která se nyní vyznačuje řešením s nízkou spotřebou vody, a jež zůstane zelená po celý rok.
Pracovna a jídelna v linii obývacího pokoje rovněž směřují do rozměrné terasy. Podlahy zde pokrývají bambusové a marocké koberce, pracovnu navíc zdobí knihovna vytvořená na míru samotnou architektkou.

Užitečné odkazy
@estudiopaulagutierrez
@kettal
www.paulagutierrez.com
www.kettal.com