• Styl
  • Móda
  • Páteční pětka / Módní designérka Daniela Pešková ve víkendovém dotazníku
Další článek

Páteční pětka / Módní designérka Daniela Pešková ve víkendovém dotazníku

Oděv chápe a interpretuje jako konečnou vrstvu lidského těla. Při vývoji i zpracovávání oděvu jako návrhářka klade důraz na to, co má splňovat, aby se stal dokonalým produktem, jak se v něm zákaznice cítí, a jak snadno se ji kombinuje s dalšími kousky v šatníku. Módní designérka Daniela Pešková v našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Módní designérka pod svou stejnojmennou značkou navrhuje a tvoří oděvy v limitovaných kolekcích, které jsou vyhledávané pro svůj minimalistický designový jazyk.
Daniela se zabývá ale i zakázkovou tvorbou, ve které je možné modifikovat existující produkt podle požadavků klienta, nebo postupovat od autorského návrhu až k realizaci – například svatební šaty.

1.

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

V poslední době mi dělá radost jeden z mých vlastních produktů a tím je hedvábný zavinovací top, který je hodně variabilní, a tak si s ním můžu pokaždé vyhrát trochu jinak. Vyvinula jsem ho pár let zpět a vždy, když jej mám na sobě si jen potvrdím, že má smysl vymýšlet nadčasové produkty. V šatníku vydrží dlouho, hezky se vrství a je tak zajímavým kouskem nejen na léto. To ve mně vždy probudí chuť vyhrát si s tím, co si na sebe obléknu.

2.

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Hovězí po burgundsku. Naučila jsem se ho pár let zpět, když jsem chtěla udělat radost své mámě k narozeninám. Přiznávám ale, že jsem ho už nevařila hodně dlouho. Je to jídlo, které vyžaduje hodně času na přípravu. Jinak vařím spíš časově nenáročná jídla, nejčastěji těstoviny nebo moje oblíbené čočkové kari. Přes týden se v kuchyni střídáme s přítelem, oba dva si hodně ujíždíme na kvalitním kampotském pepři od Pepper Field a přidáváme ho snad do každého jídla. Například k italským carbonara je to naprostá lahůdka.

3.

Co vám přináší klid v duši?

Meditace, jóga, plavání. Každý den se snažím vyčlenit minimálně 15 minut na meditaci, zachovávám si díky ní nadhled a klid. Cítím to jako restart systému a pročištění hlavy na další den. Jóga a plavání je pro mě taková prodloužená ruka meditace, kdy se do ní přidá i pohyb a vše plyne přesně tak, jak má.

4.

Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Tou je pro mne jedna znovuobjevená činnost. Jako malá jsem hrála na klavír a díky tomu, že teď doma klavír máme, tak se k tomu trošku vracím a oprašuji starý zvyk, který mi dělá radost.

5.

Který nedávno shlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Z poslední doby určitě Duna: část druhá, to je překrásný audiovizuální zážitek. Ze seriálů na mě naposledy udělal dojem Problém tří těles nebo seriál Hollywood z produkce Netflixu.

Danielu můžete sledovat zde