• Krása
  • Zdraví
  • Páteční pětka / Zakladatelka barre studia Nikola Fleková ve víkendovém dotazníku
Další článek

Páteční pětka / Zakladatelka barre studia Nikola Fleková ve víkendovém dotazníku

Individuální přístup a současně potřeba si pořádně zamakat. To jsou zásady, které ve svém Pilates & Barre Boutique Studio vyznává jeho zakladatelka. Pro vznik studia se před mnoha lety inspirovala v zahraničí a podobný koncept chtěla přinést i českým ženám. Nikola Fleková v našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Filozofie jejího barre studia v moravské metropoli propojuje pojmy jako rovnováha, síla a energie. Smyslem pečlivě sestavených lekcí je motivovat všechny ženy milující energetické cvičení. Tak, aby se brzy radovaly z viditelných výsledků a současně byla zachována kvalita cviků.

1

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Po dlouhé době se mi podařilo najít do studia vhodné podložky značky Minimalistick. Na trhu existuje velké množství podložek, ale bohužel jen malá část nabízí mnou požadovaný vysoký standard kombinující atraktivní design a použitelnost.

2

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Nejlíp umím těstoviny na různé způsoby. Minulý rok jsem absolvovala školu vaření na Sicílii, která mne v mnohém inspirovala, a to nejenom v případě nového receptu na limoncello.

3

Co vám přináší klid v duši?

Když jsem se svým manželem. Oba si užíváme čas strávený na chalupě, kde se celoročně staráme o zahradu a sezonně sklízíme ovoce. Chalupu máme v osadě a okolo jsou nádherné lesy. Představuju si, že jednou to celé zrekonstruuji a budu tam pořádat retreaty. Klid mi přináší i útulný domov a hotové veškeré resty.

4

Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Pletení. Maminka mi jeden večer ukázala základy a pak jsem se učila podle YouTube. Jako první se mi podařila čelenka, pak čepice a snad brzy zvládnu už i nějaký ten svetr. Ženy kvůli dnešní době mají málo ženské energie a myslím si, že toto je jeden ze způsobů, jak si držet progesteron – tedy dělat ženské aktivity.

5

Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Na filmy a seriály se moc nedívám, protože mi na něj nezbývá moc času. Mám ale ráda dokumentární seriály na Netflixu Příběhy vesmíruNaše planeta.

Nikolu můžete sledovat zde