• Styl
  • Design
  • Až zasvitne slunce / Značka Tectona vás usadí do nové kolekce Soleil
Další článek
1 / 5

Až zasvitne slunce / Značka Tectona vás usadí do nové kolekce Soleil

Oceňovaný francouzský designér Martin Szekely o sobě dal naposledy slyšet, kdy pro pařížský Louvre navrhl nové lavičky. Nyní se designér, který je i zručným truhlářem, znovu obrátil ke dřevu a pro společnost Tectona navrhl kolekci venkovního nábytku s názvem Soleil, tedy slunce.

Advertisement

Francouzská nábytkářská značka Tectona je známá především zpracováním teakového dřeva, designér Martin Szekely ale pro kolekci Soleil „revolučně“ svou pozornost upřel na modřín. „Modřín pochází z francouzských zdrojů,“ vysvětluje Szekely. „Při dešti se zbarví do stříbrošedé barvy a je to velmi trvanlivý druh odolný proti hnilobě. Především je ale velmi krásný a měkký na dotek.“

Designér při navrhování využil speciální techniky, kdy pomocníkem mu byly i digitálně řízené robotické stroje. Kolekce je však poměrně raritní ještě z jiného důvodu. Martin Szekely obvykle vytváří signované objekty, tedy jedinečné limitované výrobky, jež své místo obvykle nalézají jako sběratelské či muzejní kusy. Kolekce Soleil ovšem míří do sériové výroby – s tím, že za produkty z této řady si klienti budou pochopitelně muset připlatit.

Více o kolekci zde