• Styl
  • Móda
  • Tři stylové doplňky, bez kterých se na zahradě teď neobejdete
Další článek

Tři stylové doplňky, bez kterých se na zahradě teď neobejdete

Je prokázáno, že práce na zahradě má léčivé účinky. Zahradní terapie se řadí mezi osvědčené a letité metody léčby. Zahrady s květinami, ovocnými keři, stromy a plantáže se zeleninou se rozvíjely už ve středověkých klášterech, později u špitálů a sanatorií. Bývalým vojákům poskytovaly úlevu zapomnění na hrůzy z bitevních polí. Pro samou léčbu duše však nezapomínejme ani na správný zahradnický styl - s těmito módními a stejně tak praktickými doplňky vám půjde práce od ruky úplně sama!

Advertisement

Overshirt Le Laboureur

Kultovní francouzská rodinná značka Le Laboureur vyrábí svůj model Bugatti od padesátých let, původně byl určen pro zemědělce, ovšem v běhu let se z této praktické košilobundy stal erbovní model i mezi zatvrzelými pařížskými fashionisty. Barvou a střihem připomíná tradiční české montérky, ale, jak víme všichni, jde o ten správný pocit, a s visačkou Le Laboureur při okopování záhonu jej bezpochyby získáte habaděj. A my vás v tom jen podpoříme. Vyrobeno handmade, z příjemné bavlněné serž tkaniny.

Le Laboureur Bugatti, 80 liber (2400 Kč), northern-fells.com

Ponožky Alexander McQueen

Abyste vystrašili všechny zahradní škůdce, pořiďte si na ně ponožky z luxusního oděvního domu Alexander McQueen, na nichž samozřejmě nechybí pro značku typický symbol lebky. Vyrábějí se v Itálii a jsou do nich vpleteny i metalické prvky – to pokud byste chtěli škůdce vyhubit trochou diska.

Alexander McQueen, 65 euro (1775 Kč), mrporter.com

Gumové boty se při práci na zahradě hodí v jakoukoli roční dobu a jsou dokonce značky, jež tuto šikovnou obuv do vody a do bahna povýšily na vysoký styl. V případě britských gumáků značky Hunter je to styl přímo královský. Hunter se totiž pyšní oprávněním, jež firmu ustavují jako dodavatele Jejího Veličenstva a celé královské rodiny. Princ Philip, vévoda z Edinburghu a manžel královny Alžběty II. prý každoročně objednává třicítku exkluzivních párů pro své hajné, které nejsou dostupné nikomu jinému.

Klasické hunterky ze surového kaučuku z Ghany firma představila světu v roce 1954. Byly zelené a měly tvar skutečné boty. V osmdesátých letech se gumové boty Hunter, stejně jako bunda Barbour a nezbytný Range Rover, staly nedílnou součástí movitého britského venkovana. Jeho styl si osvojili také yuppies z měst a hunterky vtrhly do naleštěných londýnských ulic.

Klasické holínky Hunter se vyjma domovského Edinburghu vyrábějí rovněž v továrnách v Srbsku a Číně. Zlatým grálem mezi holínkami značky Hunter je „trekový“ model Balmoral Sovereign. Tento luxusní, ručně vyráběný model má podšívku z měkké francouzské usně a opotřebenou podrážku lze v továrně vyspravit. Toto jsou holínky na celý život.

Hunter Unisex Balmoral Sovereign, 239 liber (7200 Kč), amazon.co.uk