• Relax
  • Víkend v Ráji / Jak si užít pár dnů ve stylové chatě uprostřed Českého ráje
Další článek
1 / 23

Víkend v Ráji / Jak si užít pár dnů ve stylové chatě uprostřed Českého ráje

Zavítali jsme do prostorného víkendového domu, který ocení hlavně početnější rodiny s dětmi, ale i party přátel za účelem odpočinku a relaxace. Vítejte v obci Pulečný na pomezí kouzelného Českého ráje a Jizerských hor.

Advertisement

Za návrhem a realizací víkendového domu stojí architektonické studio a stavební firma Prodesi/Domesi, které má za sebou už mnoho zdařilých dřevostaveb a konkrétně tento dům v obci Pulečný vítá návštěvníky již od roku 2011. Architekti tak chtěli svým zákazníkům nabídnou možnost na vlastní kůži vyzkoušet si atmosféru bydlení v typovém domě Freestyle.

Ač je nám možnost realizace vlastní dřevostavby ještě vzdálená, s velkým nadšením jsme uvítali pozvání na testovačku domu, jehož komplexnost splní očekávání i náročnějších rekreantů. A to především těch, kteří mají děti. Při našem pobytu se za zdmi ložnice častokrát ozýval pronikavý dětský pláč, který ale málokdy dosáhl až do obývacího prostoru, tedy akustika a zvuková izolace na jedničku. To je přesně to, co nám při pobytu v jiné chatce chybí, vždy jsme tak odkázaní na dodržování naprostého ticha během večerky.

Velkým benefitem je veškerá vybavenost a komfortní zóna u krbu, která vás přesvědčí o tom, že je naprosto v pořádku „nic nedělat“, nebo se kochat přírodou skrz velkoformátová okna a ráno vás určitě ohromí všudypřítomné paprsky slunce, které doslova dopečou vaši snídani. Opravdu si pochutnáte.

Z obývacího pokoje je kuchyň „co by vařečkou dohodil“, takže i při přípravě oběda si můžete vesele povídat s celou rodinou. V kuchyni jsme našli vše, co jsme potřebovali, včetně topinkovače, myčky na nádobí, kávovaru, ale i nepostradatelné dětské židličky.

Pro milovníky architektury je zde široká škála časopisů a knih, do kterých jsme se s chutí začetli, tak, že jsme zapomněli na internet, ke kterému se mimochodem snadno připojíte.

Absolutním „must see“ prostorem celého domu je velkorysá plocha na hraní a dovádění ve druhém patře, pokud ale nemáte žádné ratolesti, oceníte místo na cvičení jógy a čtení.

Ačkoli záměrem architektů bylo představit v Pulečný svou dřevostavbu pro potenciální klienty, tak vytvořili zdařilý rekreační projekt pro lidi, co hledají odpočinek s veškerým pohodlím v přírodě, ale s blízkou vybaveností.

Během našeho pobytu jsme zavítali i do nedaleké hospody s typickou vesnickou atmosférou, kde měli vynikající domácí kulajdu za tři pětky. A v nedaleké cukrárně se na nás za pultíkem smály dvě prodavačky a s grácií nám zabalily chutné punčáky do voskovaného papíru. Pokud nepatříte mezi naprosté gurmány, bohatě si vystačíte s místní nabídkou ryze českých jídel a cukrovinek. Nutno ale opomenout, že se tu vyřádí i nejeden sportovec, v blízkosti je hned několik cyklostezek, dokonce i pár lyžařských středisek a spousta pěších stezek.

Architektonické studio a realizační firma Prodesi/Domesi nabízí několik typových dřevostaveb, které jsou určeny pro klienty s různými požadavky. Nově v nabídce najdete typový dům EVO, při jehož návrhu a výběru materiálu se architekti zaměřili na řešení, které reflektuje principy udržitelnosti a ekologie. Většina nabízených materiálů je přírodního původu a klient si dokonce může zvolit i větší poměr recyklovaných materiálů, které tak zakončí svůj životní cyklus smysluplnou formou.

Zarezervujte si svůj vlastní zážitkový pobyt zde, pokud vás zajímá moderní dřevostavba Freestyle, podívejte se na nabídku Prodesi/Domesi.