• Relax
  • Nezapomenutelný víkend / Klidná rezidence Horka89 hýří vkusem i britskou duší
Další článek
1 / 26

Nezapomenutelný víkend / Klidná rezidence Horka89 hýří vkusem i britskou duší

Horka89 není jenom další klasický rekreační domek, ale neuvěřitelných 5 000 m2 soukromí a naprostého klidu. Příroda je tu tak krásná, že vás vytáhne ven za každého počasí a v každém ročním období. Už jste se naladili? Tak čtěte o tajuplném kabinetu kuriozit, jak mu přezdívá sama jeho majitelka.

Advertisement

Rezidence Horka89 se nachází mezi kopci na konci cesty lemované pastvinamy, ze kterých na vás bude zírat tucet zvědavých kravských očí. Už s příjezdem k domu vás ta krásná krajina Českosaského Švýcarska obejme svou hebkostí a teplem. 

V bezprostřední blízkosti domu se nenachází žádný soused ani další rekreační objekt. Budete tu pouze vy, krávy a 5 000 m2 naprostého soukromí. Absolutní „wow efekt“ vás bude doprovázet po celou dobu pobytu, počínaje soukromou zahradou, rozlehlým ovocným sadem a konče útulnými pokoji i bezprostřední vřelostí majitelky Jindry.

V krajině plné podstávkových domů působí cihlový domeček poměrně raritně. Podle pamětníků a pana archiváře z místního úřadu byl postaven pro jistého textilního technologa, pravděpodobně barvíře textilu, najatého místní pletařskou továrnou, proslavenou výrobou „jägerovek“. Majitel pocházel z Velké Británie, což vysvětluje charakter cihlového domku. V běhu let se v něm zabydlelo několik rodin českého i německého původu, dokonce sloužil jako rekreační objekt Technologických služeb Děčín nebo jako undergroundová literární čítárna.

Velikost domku „tak akorát“ je praktická jak pro zimní, tak letní radovánky a s přehledem se zde ubytují tři rodiny. Zázemí tvoří tři ložnice, obývací prostor s krbem a velkorysým kuchyňským koutem, prostorná hala, dvě toalety a dvě koupelny. Dětem může Horka89 splnit ty nejtajnější sny a postarat se o nejbarvitější dětské zážitky. Vyřádit se tu může kterékoli dítě jakéhokoli věku – i to naše batole prozkoumalo sad, pohoupalo se na houpačce, utrhlo jablko a pozorovalo faunu malého jezírka. V létě se děti mohou užít spaní venku ve velkém rodinném tee-pee – no prostě zážitky, o kterých by psal i sám Foglar.

Srdcem domku je interiér, do kterého majitelka vložila kus sebe, to poznáte na každém kroku, neboť všude budete velmi pečlivě studovat každičký detail, ať už je to piano nebo lampička. Překvapivým zjištěním bylo, že vše zvládla zrekonstruovat sama za pomoci kamaráda. Pro konzultace ale oslovila architekty jako H3T Architekti, Mjölk a Forma Fatal. Vysoký standard zařízení jde ruku v ruce s absolutním komfortem. V kuchyni vás překvapí profi pečící trouba Smeg, v ložnici / pracovně naleznete externí monitory a tiskárnu. Náš malý voříšek, který si celý pobyt užil v luxusním pelíšku a tlapky si každý ráno omyl mýdlem značky Aesop, větší komfort ještě nezažil. 

Na zdech se skví sbírka maleb a kreseb manžela majitelky, Vladimíra Strejčka, která zahrnuje například dílo Čerti od Matěje Hájka nebo obraz od Iry Svobodové. Jeho celoživotní vášeň a profese vám bude hned na první dobrou jasná – je zakladatelem ilustrátorského studia DRAWetc.

Když na severu začalo v roce 2022 hořet, běžné každodenní starosti šly stranou. Obloha se setměla i nad domkem Horka89, oheň byl pouhých 15 km vzdušnou čarou. Majitelce tak nezbylo nic jiného, než sbalit všechny cenné kresby a přiložit pomocnou ruku, třeba nákupem plechovek RedBullu a náplastí pro místní hasiče. Naštěstí oheň umí léčit a příroda se poměrně rychle vrací ke kořenům.

Stejně tak luxusní jako vybavení je i komunikace ze strany majitelky, Jindry Strejčkové. Laskavost a naprostá lidskost vás absolutně odzbrojí, z pobytu si odvezete teplo na duši a věřte mi, že na Jindru a cihlový domek budete v dobrém vzpomínat. I my se v myšlenkách pořád vracíme k ovocnému sadu, velkému jídelnímu stolu a nehasnoucímu večernímu ohni pod širým nebem. Zážitky? Ano, o ty tu přesně jde. 

Více o ubytování najdete na stránkách.