• Styl
  • Krása
  • Páteční pětka / Ředitel sítě parfumerií Radek Voňavka ve víkendovém dotazníku
Další článek

Páteční pětka / Ředitel sítě parfumerií Radek Voňavka ve víkendovém dotazníku

Jeho příjmení jej doslova a do písmene předchází v tom nejlepším slova smyslu. Osmnáct let vede ryze české voňavé impérium FAnn Parfumerie podnikatele Jaroslava Kokoluse. Během těchto let dokázal díky inovativním nápadům a sledování globálních trendů ustát zahraniční konkurenci, covidovou pandemii, ale i nabídku e-shopů, a dokonce ji v řadě ohledů předčit. Radek Voňavka v našem pravidelném Q&A odpovídá, co mu přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Do FAnn Parfumerie nastoupil ihned po škole jako brand manažer značky Ferrari, která během pár měsíců mnohonásobně zvýšila objem prodeje. Následně roky působil na pozici brand manažera luxusní pleťové kosmetiky La Prairie, kterou uvedl na český trh a dokázal ji vyšvihnout na přední příčky v prodejnosti. Současně nastartoval spolupráci se zpěvačkou Helenou Vondráčkovou, která se na několik let stala tváří značky. Jedním z jeho velkých kroků a splněným snem bylo otevření FAnn Beauty Atelier v centru Prahy a následně i přilehlého butiku La Prairie.

1

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Nedokážu se rozhodnout jen pro jeden, protože mám v hlavě hned dva skvělé produkty. Pro zábavu jsem si koupil dron DJI Mini 3 Pro, se kterým můžu tvořit úžasná videa a fotky z ptačí perspektivy. Je to jako mít vlastního kameramana ve vzduchu. Pracovně se těším na uvedení nové pánské vůně Gant, u které jsem si jistý, že bude v TOP 3 nejprodávanějších pánských vůních v Česku.

2

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Umím uvařit knedlíky s vajíčkem. A fakt dobře! Ale nebojte se, nejsem žádný kuchařský analfabet. Jen nemám potřebu vařit, protože mám doma manželku, která je parádní kuchařka. Vaří nádherně českou kuchyni, kterou miluji, včetně mého nejoblíbenějšího jídla – španělského ptáčka.

3

Co vám přináší klid v duši?

Klid v duši je pro mě stav, kdy nemusím nic zásadního řešit. Když si můžu jen tak být, ať už sám, nebo s rodinou. Když si můžu užít přítomný okamžik a nechat stranou starosti a stres. Když můžu být v lese, přečíst si knihu, podívat se na film. Bohužel takových chvil je v této uspěchané době čím dál tím méně. Ale pracuji na tom, abych si je dokázal vytvořit.

4

Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Jednou z mých vášní je fotografování. Rád zachycuji okamžiky ze života mé rodiny a přátel. Nedávno jsem začal točit i videa. Teď se snažím zdokonalovat v obou oborech a naučit se, jak upravovat fotky a videa tak, aby vypadaly co nejlépe. Je to způsob, jak vyjádřit svou kreativitu a sdílet ji s nejbližšími. Ještě mám co zlepšovat, abych byl sám se sebou spokojený.

5

Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Pokud máte rádi sci-fi, tak bych vám doporučil český film Bod obnovy. Je to film, který mě mile překvapil svou originalitou, napětím a hlavně ztvárněním s budgetem, který měli k dispozici. Fanouškům japonské kultury, jako já, doporučuji seriál Půlnoční bistro: Historky z Tokia. Je to seriál, který vás zavede do malého podniku v Tokiu, kde se setkáte s různými lidmi a jejich příběhy. Je to seriál, který vás pobaví, dojme, a možná i zahltí. Při jeho sledování jsem konečně dokázal odložit i mobil.

Radka můžete sledovat zde a tady