• Relax
  • Na chalupě u lesa / Jak se bydlí v roubence s nádechem Dánska
Další článek
1 / 33

Na chalupě u lesa / Jak se bydlí v roubence s nádechem Dánska

Chaloupka Dvě sestry se nachází mezi mnoha konci na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. V malebné vesničce u Kořenova v nadmořské výšce 760 metrů naleznete malou chaloupku s širokou duší a smyslem pro detail.

Advertisement

Majitelé si ji pořídili v roce 2020, během pandemie covidu, kdy je okouzlila především svým klidem a neopakovatelným výhledem na Jizerské hory. Výhled jsme měli tu čest vidět také a můžeme proto s jistotou konstatovat, že mezi 16 až 18 hodinou se můžete dočkat neopakovatelného zážitku: Pocukrované vrcholky hor se zahalí do krvavě červené barvy a vámi prostoupí teplo zapadajícího slunce. 

“Chaloupka v Příchovicích je pro nás místem, kde si můžeme odpočinout, užívat si krásné výhledy do údolí a relaxovat. Jsme rádi, že i s novým designem dokážeme zachovat příjemnou atmosféru a harmonii s okolní přírodou.”

Původní staré vesnické stavení prošlo v roce 2023 kompletní rekonstrukcí pod taktovkou designérky Denisy Strmiskové. Té se podařilo skloubit moderní pojetí minimalistického interiéru s duchem staré doby. Výsledkem je líbivý a hřejivý vnitřek domu, laděný do teplých tónů. Denisa je vystudovanou scénografkou, což se odráží v každém vytvořeném interiéru, kterému propůjčuje vlastní příběh. Kvalitní designér však musí být také schopen vnímat potřeby klienta a mít talent rozvíjet potenciál stavby, což Denisa nepochybně má. Pro majitele Milu a Václava Petrů vytvořila ideální útočiště, které nabízí klidnou a pohodovou atmosféru ve vkusné kombinaci s moderními prvky. Výstavba celého projektu vznikala pod záštitou projekční kanceláře Projectica, který majitelé vlastní.

V interiéru na první pohled zaujme kombinace různých druhů dřeva, která v chaloupce vytváří příjemnou atmosféru a pocit rodinného zázemí. Ten zažijete v především v prostorně řešené kuchyni, která pojme celou rodinu. Inspirace dánským designem je patrná ve výběru různobarevných židlí od firmy FRAMA, které patří i mezi naše oblíbené kousky nábytku. Posezení pak trochu „zklidňují“ na míru navržené minimalistické lavice a velký jídelní stůl z jasanu, pocházející z místního truhlářství. Během dlouhého a pečlivého procesu hledání dalších interiérových doplňků se designérka zaměřila na kvalitní produkty, které prostor vhodně doplňují a zdůrazňují jeho jedinečnost. Dominantním prvkem obývacího pokoje je velké textilní svítidlo z pražského studia Médecine. Svítidla od špičkových značek jako Wästberg, HAY nebo Bolia si v interiéru také našla své místo a v kombinaci s dalšími stylovými prvky vytvářejí pohodlné a harmonické prostředí pro odpočinek a relaxaci.

Vedle prostorného interiéru, který mohou využívat až dvě rodiny, nabízí chaloupka Dvě sestry mnoho zajímavých prvků, jako je například tajuplná hernička pro děti nebo „yoga deck“, který návštěvníci využijí zejména v létě. Chaloupka zkrátka nabízí velmi vysoký standard ubytování, který spojuje moderní prvky s tradičním prostředím českých horských chalup.

Samotná lokalita je oblíbená jak během zimy, tak i v létě. Ať už holdujete sjezdovkám a běžkařským tratím nebo se raději kocháte rozkvetlou flórou, najdete tu vše, co vaše srdce ráčí. Nedaleko chaloupky jsme objevili areál U Čápa, který láka místní i turisty na minipivovar a muzeum s rozhlednou Járy Cimrmana. Vřele doporučujeme místní pivo a jídlo, které určitě stojí za košt. Na nákup se můžete vydat do nedalekého Kořenova a na procházku vyrazit do jakékoliv světové strany, protože všude je co objevovat.

Více o chaloupce naleznete na stránkách