• Radosti
  • Cestování
  • Tree House Hrusice / Jak jsme se na víkend zabydleli v korunách stromů
Další článek
1 / 10

Tree House Hrusice / Jak jsme se na víkend zabydleli v korunách stromů

Malebné Hrusice donedávna znali jen čtenáři ladovské pohádky o rázném mluvícím kocourovi Mikešovi. V posledních letech tam míří ale i jiní lovci zážitků. Jedinečný Tree House Hrusice nabízí možnost exkluzivní a ničím nerušené noci v korunách stromů. A tak jsme ji využili.

Advertisement

V malé obci Hrusice nedaleko Říčan se na kraji louky nachází skromný objekt s transparentními zdmi, který láká návštěvníky svým neobvyklým vzhledem. Objekt Tree House navrhl a vlastníma rukama postavil architekt Jan Tyrpekl, který měl v plánu poskytnout uživatelům objektu bezprostřední kontakt s přírodou.

Dům v korunách stromů si lze snadno pronajmout pomocí služby AirBnb. Po celou dobu pobytu s majitelem pozemku a domu nepřijdete do kontaktu, takže se není třeba bát, že váš intimní život na stromě bude někým rušen, tedy pokud nepočítáme přilehlé stádo oveček.
Na komfort spíše zapomeňte, Tree House není pro zimomřívé, ani pro nadšence pětihvězdičkových hotelů.
Jakmile po padajících schodech vstoupíte do objektu, otevře se před vámi výhled na louku a les, která vás doslova uchvátí, a po chvíli zjistíte, že nic jiného ani nepotřebujete – rozděláte oheň, otevřete víno a do noci zíráte na pastvinu. Objekt není izolovaný, takže ve správnou hodinu a po pár štípancích od komarů vám nezbyde nic jiného než zalézt do spacáku a poslouchat zvuky z temného lesa, sem tam možná uslyšíte lišku, výra, nebo souboj dravců. A není to tak dobře?