Další článek

Páteční pětka / Tvůrce zážitků Jakub Hanus ve víkendovém dotazníku

Více než dvacet let se věnuje pořádání zážitkových akcí. Žil ve Švýcarsku a pracoval pro mezinárodní půjčovnu luxusních vozů se sídlem v Ženevě, kde měl na starost cestovní projekty. Za svoji kariéru připravil přes dvě stovky exkluzivních eventů v Evropě pro mezinárodní klientelu, ať už z řad korporací či pro jednotlivce. Jakub Hanus v našem pravidelném Q&A odpovídá, co mu přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Jeho agentura Ricard & Bonette nabízí zážitkové výlety všem milovníkům rychlých aut, motorsportu a vysokého cestovního standardu. S klienty jezdí driftovat za polární kruh na zamrzlá jezera Laponska, pokouší zátočiny švýcarských Alpa nebo Azurového pobřeží, nebo se vydává na slavné závodní evropské okruhy, kde jeho zákazníci jezdí ve Formuli 1 či testují supersportovní auta poslední generace. Na klíč sestaví itinerář jedinečné trasy a vypraví vedoucí vozidlo, které účastníkům přes vysílačku hlásí, co se děje na silnici, takže si mohou nerušeně užít řízení. Agentura se taktéž zaměřuje na pobyty v rámci významných motor sportovních akcí, jako je Goodwood Festival of Speed, Le Mans nebo zajistí místa na jachtě a terase v rámci Velké ceny Monaka a zákazník si tak může stylově užívat závod Formule 1. Malá ochutnávka zde.

1

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Nelze říct, že by mi udělal radost produkt. Těší mě zážitky a tím nejsilnějším z letošního roku je jízda v historické formuli na okruhu Charade ve francouzském středohoří. Je to úplně něco jiného než jízda v moderních strojích. Byl jsem naprosto nadšený.

2

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Ve vaření jsem si našel zálibu. Zpočátku to však byla nutnost. Manželka se vrací pozdě z práce a děti i tatínek hladověli, ale postupem času se z toho stalo hobby. Navíc si stravování hlídám tak, aby byla vyvážené, málo tuku, dostatek sacharidů a tak akorát bílkovin. Nicméně vařím jednoduše. Pohrál jsem si s kuřecím salátem s pečenou dýní a růžičkovou kapustou, k tomu špenát a bulgur.

3

Co vám přináší klid v duši?

Jízda v autě mimo město na krásných, vlnících se silnicí a hudba.

4

Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Jsou to dvě činnosti. Golf a kruhové tréninky v malé skupině fajn kluků. Je to takový speciální program, jmenuje se Mansformation, který na základě svých zkušeností vytvořil Jakub Milý. Nejde jen o kondiční cvičení s vlastním tělem, ale i správné stravování a duševní balanc.

5

Který nedávno zhlédnutí film či seriál doporučujete na tento víkend?

Naposledy jsem byl v kině na filmu Anatomie pádu, který získal Zlatou palmu na festivalu v Cannes. Je to psychologické konverzační drama o neobjasněné smrti manžela hlavní postavy. Ve filmu jsou skvělé herecké výkony a zaujme i role psa. Film má dvě a půl hodiny, ale mojí pozornost i přes náročnost tématu udržel.

Jakuba můžete sledovat zdetady