• Radosti
  • Páteční pětka / Podnikatel David Kadlec ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 10

Páteční pětka / Podnikatel David Kadlec ve víkendovém dotazníku

Podnikatelská cesta Davida Kadlece započala v Dubaji, kde se pohybuje již od svých devatenácti let. Nejprve na univerzitě spadající pod Jumeirah Group, při které se rovnou vrhl na stáž na pozici asistenta manažera restaurace jediného sedmihvězdičkového hotelu na světě – Burj Al Arab. Po škole se z hotelnictví posunul do National Bank of Abu Dhabi, největšího poskytovatele úvěrů v oblasti Blízkého východu, kde měl na starosti tendry za miliony dolarů. Když přišel covid, rozhodl se pustit do vlastního podnikání na českém trhu, kde spatřil potenciál v segmentu slevových aplikací. V našem pravidelném Q&A odpovídá, co mu přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Dlouho jsem si nic věcného nekoupil, místo toho ale často cestuji. Nedávno jsem si po několika letech strávených v zahraničí užil pobyt v Českém Krumlově. Byl jsem velmi mile překvapen nově zrekonstruovaným hotel Oldinn. Nakonec se z toho vyvinula i spolupráce. Společnost Jan Hotels vlastnící hotely včetně tohoto se stala součástí naší slevové mobilní aplikace.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Musím se přiznat, že nevařím. Nejraději mám ale sushi, které v Dubaji bylo opravdu nápadité. Nikdy nezapomenu na to, jak jsem si v italsko-japonské restauraci Camacho v Abú Dhabí objednal Russian Volcano, neboli horu sushi. Skvělé bylo ale také flambované sushi. V Česku mám rád sushi ze strakonické restaurace The Moon, kde to kluci dělají moc dobře. V Praze chodím rád do Fuku Sushi, anebo Asian Temple.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Rozhodně cestování. Miluji asijské země. Vždycky se tam strašně těším, protože tamější lidé jsou velmi příjemní, přátelští a je třeba mnohem jednodušší s nimi navázat kontakt než tady. Cítím se tam jako doma. Klid mi přináší i dlouhé hodiny za volantem v autě. Někdy se mi stane, že si vezmu kafe, sednu do auta a jedu, nevím kam. Naposledy jsem třeba dojel až do Innsbrucku a povídal si sám se sebou.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Pořád musím vymýšlet něco nového, velmi rychle se totiž začnu nudit. Baví mě focení a taky dron, který jsem si pořídil na začátku roku. Rád zkouším nové věci. To se týká podnikání i volného času. Celkově mě zajímají technologie. Díky tomu vznikl i nápad té aplikace, která má neustálý vývoj v povaze. Bez technologií bychom dnes nedali ani ránu a já si život bez nich nedokážu a vlastně ani nechci představit.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Mám rád filmy jako Founder o začátku značky McDonald’s. Na ten koukám klidně i dvakrát za sebou, líbí se mi jeho koncept a taky, že je to příběh založený na základě skutečných událostí.

Davida můžete sledovat zde