• Luxury living
  • Zahrada
  • V zahradě pana Diora / Vše, co víme o nové kolekci venkovního nábytku Dior Maison
Další článek
1 / 18

V zahradě pana Diora / Vše, co víme o nové kolekci venkovního nábytku Dior Maison

Kolekce zahradního nábytku Dior Maison vytvořená ve spolupráci s designérem Samem Baronem čerpá z klasických designových odkazů, jež s typickou francouzskou lehkostí a šarmem prolíná se současnými vlivy. Všechny kusy kolekce jsou vyrobeny ve Francii v souladu s náležitostmi savoir-faire.

Advertisement

„Žít v domě, který vám nevyhovuje, je jako nosit šaty, které vám nesedí,“ říkal jeden z nejslavnějších couturierů a zakladatel modního impéria Christian Dior. Dior miloval krásu a zahrady považoval za její líhniště, která jej inspirovala při tvorbě opuletních modelů i vůní.
Módní návrhář rannou část svého dětství prožil ve městě Granville v Normandii. Růžový dům obklopený zahradou je situován na vrcholu útesu s výhledem na moře, souostroví Chausey a Normandské ostrovy. Přestože posléze přesídlil do Paříže, do domu se často vracel a zahradu nadšeně zveleboval. Hltal přitom inspiraci v herbářských katalozích firmy Vilmorin-Andrieux.

Samotnou výsadbu tvoří kombinace jednoduchých trvalkových záhonů s divokými záhony typické pro anglické zahrady. Jeho záměrem bylo vytvořit poezii květin, které lemují venkovské cesty. Tyto představy se později prolínaly i do jeho módní tvorby. Vonné tóny této zahrady se staly učující inspirací pro vznik parfému Granville, jež značka představila v roce 2010. Dnes je vila Les Rhumbs přeměněna na muzeum věnované jeho paměti a práci.

Nejen jako inspirace touto zahradou, ale celkovou filozofií Dior Maison vznikla kolekce zahradního nábytku vytvořená ve spolupráci s designérem Samem Baronem.
Oceňovaný francouzský designér vnesl do kolekce lehkou eleganci, v jeho cítění se prolíná historický odkaz se současným designem. Všechny kusy kolekce jsou vyrobeny ve Francii v souladu s náležitostmi savoir-faire.

Kolekce ze zeleného kovu zahrnuje židli, křeslo, kulatý a čtvercový stůl, které svým symbolickým designem odkazují na DNA značky Dior. Židle a křeslo definuje oválný tvar opěradla, jež je symbolem francouzského „art de vivre“, ale i Dior. Ostatně, s tvarem ikonické židle si pohrál i Philippe Starck, který na letošním milánském Salon del Mobile 2022 představil vlastní minimalistickou verzi nazvanou Miss Dior.

Není to první spolupráce mezi Baronem a Diorem. Designér pro módní dům v roce 2020 vytvořil užitnou kolekci Blé Cruise, která nabídla jemně broušené skleněné svícny, váza a karafy.

Než se rozhodnete těmito savoir-faire kousky ozdobit svou zahradu či terasu, můžete je vyzkoušet v  pâtisserie butiku Dior na pařížské Avenue Montaigne 30, v kavárnách Dior a následně zakoupit v buticích. Víte, že e-shop Dior konečně zasílá i do République Tchèque?

Více info o kolekci zde