• Radosti
  • Cestování
  • Páteční pětka / Mediální specialistka Lucie Hrubá ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 14

Páteční pětka / Mediální specialistka Lucie Hrubá ve víkendovém dotazníku

Vystudovala mezinárodní vztahy a diplomacii v ČR a Británii, po dlouholetém působení v marketingu a PR nedávno založila vlastní butikovou PR agenturu Boys&Girls. Lucie v našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Ráda cestuje, před pár lety se vydala sama s krosnou na zádech po Laosu a Thajsku, kde mimo jiné vyzkoušela týdenní meditaci v chrámu s mnichy. Miluje hudbu, design, módu, v zimě lyže a v létě windsurfing, který se učí už druhým rokem na řeckém největrnějším ostrově Karpathos.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Nedávno jsem do našeho bytu na horách, kde trávíme velkou část zimy, pořídila jako dekoraci talíř na zeď od italské značky Fornasetti. Těším se i z nové barevné kombinézy na lyže od značky Cordova. Obecně mi ale pocit radosti přinášejí, spíše než materiální věci, zážitky. Miluji cestování a objevování nových koutů světa. Tento rok jsem si naplánovala poznávat Seychely, řecký ostrov Karpathos, Sylt nebo Kodaň.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Pokud bych se měla srovnávat se svojí maminkou, tak se určitě nepovažuji za velkou kuchařku, ale vařím ráda a pravidelně. Můj partner je vegetarián, takže možností, co doma k jídlu připravit, nemám tolik. Naposledy jsem ale vařila vegetariánské thajské kari a nudle pad thai. Partner mi nevěřil, že ta jídla nejsou z nějaké vyhlášené asijské restaurace. Prozradím vám recept – na oba pokrmy jsem použila omáčku a kari od české značky Živina, které tomu dodaly tu správnou chuť. Na jejich lahodné funkční potraviny nedám dopustit.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Když mám kolem sebe svoji rodinu a přátele. Když cestuji a poznávám nová místa, kultury, způsoby, jak žijí lidé v jiných koutech světa a já jim třeba i nějakým malým gestem mohu pomoci. Když jsem ještě cestovala s kamarádkou po jihovýchodní Asii, tak jsme spolu pravidelně navštěvovaly nejchudší vesnice a místní děti obdarovávaly drobnostmi, jako jsou omalovánky, pastelky, hračky. Klid v duši mi také přináší i moje práce, která mi dává pocit naplnění, jistoty a svobody. A samozřejmě jóga. Díky vám jsem si vzpomněla i na meditaci, kterou jsou praktikovala před lety s mnichy v thajském chrámu Doi Suthep. Musím se k ní vrátit.

4
Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Jednoznačně lyže. Učím se na nich od minulého roku a jsem za to moc vděčná svému partnerovi. Žila jsem pouze s maminkou, takže nebyl takový prostor a finance k tomu, aby mě vedla ke sportům. Můj kluk se to ale rozhodl změnit. Předminulé Vánoce mi koupil vybavení na lyže a zajistil mi lekce s instruktorem. Vůbec se mě na nic neptal, prostě rozhodl, že budu lyžovat. (směje se) Od té doby jezdíme prakticky každý víkend v zimě na hory. Byli jsme týden v Dolomitech, snažím se pilovat techniku a posouvat své hranice tím, že jezdím na prudších sjezdovkách. Ano, strach byl zkraje obrovský, ale ten pocit euforie, když to překonáte, se nedá popsat. Tyhle momenty mi připomněly, jak moc důležité je v životě vystupovat mimo komfortní zónu a pouštět se do věcí, ze kterých máme mnohdy strach.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Velkou oddychovkou byl pro mne seriál Bílý lotos. Je to taková sonda do mezilidských vztahů a charakterů. Potom určitě doporučím dokumenty a filmy s horolezeckou tématikou. Suverénně nejlepší dokument, při kterém zažijete všechny emoce světa, je The Alpinist. Marc-André Leclarc žije ve stanu, nemá telefon, věnuje se jen tomu, co má ze srdce nejraději, lezení po horách a ledovcových stěnách bez jakéhokoli jištění. Netouží po pozornosti ani uznání. Největší uspokojení mu přináší pocit, kdy překonává své limity a může být jen sám se sebou obklopený horami. O prakticky neznámém klukovi si přesto povídají horolezci jako Reinhold Messner, obdivují ho, ale na druhou stranu je děsí, kam až mohou sahat Marcovy limity. Na zbytek se podívejte sami.

Lucii můžete sledovat zde