Další článek
1 / 8

Páteční pětka / Privátní kuchařka Eva Che ve víkendovém dotazníku

Sledovat, jak vnadně namáčí tukem nasáklý smažený sýr v tatarce. Jak lačně okusuje kostru žabího stehýnka. Jak smyslně boří rty do cukrové polevy věnečku. Ne, to není PornHub, to je CheHub. Privátní chef a zakladatelka gastronomického konceptu CheHub Eva Che v našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Eva Che, zakladatelka gastronomického konceptu CheHub a kulinární inovátorka, která miluje banány, ale i modelka, která boří konvence a modní experimentátorka neznající hranic. Žije na trase Praha – Berlín a ve zbytku známé i neznámé galaxie. Především je to čistá duše naprosto věřící všemu, co právě dělá.
Dříve pracovala v pražském butiku módního domu Gucci, dnes se věnuje primárně privátním gastronomickým sessions. Pokud by svět dávno neznal slovní spojení gastroporno, kvůli ní by muselo být vynalezeno. Je libo asijskou kachnu podle jejího vlastního receptu, plněné knedlíčky či transformované české věnečky? Cokoli Eva dělá, okamžitě získává nálepku must-have.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Mramorové krájecí prkénko. Mám sbírku dost ostrých nožů a k tomu je vždy potřeba mít na čem krájet. Nejlépe na něčem, co není plast či dřevo. Super pro čepel je kámen, protože do něj rýhu nožem neudělám. Upřímně, není to nic nového v mé kuchyni. Ale pořád si kupuji další.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Protože vaření je mou profesí, tak o tom nejzajímavějším jídle rozhodují spíše druzí, než já sama. Kdybych opravdu měla specifikovat nějaké jídlo, ze kterého mám pocit, že je „zajímavé“, tak je to jídlo, co si uvařím sama sobě uprostřed noci ze zbytků poloprázdné ledničky. Pokud mi chutná, mám v tu chvíli (v tom všelijakém stavu) snad větší radost, než z toho, co vařím přes den s několikadenní přípravou.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Je toho hodně. Pocit, kdy dokončím večeři a hosté jsou šťastní. Pocit, kdy jsem já po jídle a nemám hlad. Pocit po dobrém sexu. Vědomí, když mám pořád co dělat. Moji nejbližší, co mě znají, vědí, že stále opakuji, že bych ráda odpočinkový den. Ale to nejde.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Nedávno jsem si byla skoro dvou letech zaběhat. Oprášila jsem tak svůj starý koníček. A tak mě to chytlo, že týden na to jsem si dala půlmaraton. Přiznávám, že od té doby jsem zase běhat nebyla. Ale potvrdilo se mi, že mě bere neustále pokoušet, jak mám odolné tělo a kolik námahy snese. Rajcuje mě pozorovat, kolik fyzického a psychického úsilí dokážu vložit k dotažení neočekávaného cíle vůbec čehokoli.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

To je spíše moje otázka pro lidi kolem mě. Nemám televizi, nemám ani Netlix a už vůbec nemám čas něco sledovat. Občas si říkám, že je to vlastně škoda. Mám kolem sebe dost lidí, kteří si stále něco zajímavého doporučují a já poblíž těchto debat zůstávám potichu.

Evu můžete sledovat zde, zdetady