Další článek
1 / 11

Páteční pětka / Barman a gin ambasador Jiří Richter ve víkendovém dotazníku

Českou republiku několikrát úspěšně reprezentoval na barmanských a baristickych soutěžích včetně mistrovství světa a dnes je častým členem porot stejných soutěží. Mistrné ovládnutí náročného oboru mixologie mu vyneslo nejen čestné místo mezi českou barmanskou špičku, ale i post gin ambasador značky Jan Becher Pernod Ricard. Jiří Richter v našem pravidelném Q&A odpovídá, co mu přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

1.

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

V poslední době mi udělala obrovskou radost nová Lindt Classic Vegan Salted Caramel, což je naprosto božská čokoláda. Každé sousto tohoto sametově hebkého čokoládového požitku je pro mě okamžik čirého blaha. Na čokoládě jsem tak trochu závislý a dodává mi uvolňující pocit, který mám ostatně i z mé druhé závislosti – ginu. Tyto dva jednoduché požitky společně vytvářejí okouzlující víkendový požitek, který mi poskytuje dokonalou relaxaci a inspiraci pro zasloužený odpočinek, když nejsem na cestách.

2.

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Musím přiznat, že nejsem kulinářský expert. Nedávno jsem objevil kouzlo italské kuchyně. Kamarádi mě inspirovali s receptem krevet předem naložených v citronovám ginu a bylinkách. Výsledkem je dokonalá kombinace chutí. K tomu čerstvé těstoviny jen s kapkou olivového oleje. Často to ale končí jen tak, že si objednám jídlo domu a jak se říká, hlad je převlečená žízeň. Sklenice italského ginu Malfy Rosa s tonikem a plátkem grepu mi vytvoří harmonický zážitek pro chuťové pohárky moji mysl.

3.

Co vám přináší klid v duši?

Pro workoholika, jako jsem já, je najít klid v duši nezbytné. Jedna z věcí, která mi neustále přináší klid, je vychutnat si pohodový večer se sklenkou ginu a strávit čas s partnerem nebo přáteli. Tento zážitek je jako cesta na klidný italský venkov, kde se starosti rozplynou a vznikne prostor pro uvolnění a spokojenost.

4.

Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Kromě barmanské práce, kde se máte pořád co učit, protože se tenhle obor velmi rychle vyvíjí, je to práce s umělou inteligencí. Ani letos jsem nevynechal dvoutýdenní camp s dětmi a překvapilo mě, jak moc jé možně umělou inteligenci zapojovat do praktického života. Děti mají samozřejmě velký přehled díky škole, ale bavilo mě společně s umělou inteligencí vymýšlet nové hry a inovativní možnosti zábavy.

5.

Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Na Barbie mě nikdo nedostal. (směje se) Vřele můžu doporučit film Oppenheimer, který vyjma hlubokého filmového zážitku donutí člověka i trochu přemýšlet nad tím, co bylo a bude. Vášnivým milovníkům streamovacích služeb (jako jsem já) doporučuji novou řadu Zaklínače.

Jiřího můžete sledovat zde