Další článek

Luxusní Aznom Palladium / Co se stane, když zkřížíte pick-up s limuzínou

  • Délka čtení 2 min.

Kdo hledá nový automobil v segmentu luxusních SUV, má slušný výběr - namátkou zmiňme Rolls-Royce Cullinan, Bentley Bentayga, Lamborghini Urus... Nyní se mezi známé hráče dere vůz od malosériové italské automobilky Aznom Automotive. Je určený všem, kteří vyžadují nejenom ultimátní luxus, ale také pořádnou dávku originality. Jeho základem je totiž legendární RAM 1500, a tak je Aznom něco mezi SUV a pick-upem. Nadmíru luxusním, samozřejmě!

Advertisement

Ačkoli se pick-up RAM 1500 na první dojem zrovna nejeví jako ideální báze pro luxusní crossoverové SUV, je opak pravdou. Většina z těchto SUV si obvykle neporadí mimo silnici a hodí se na popojíždění od města k městu. Ne tak Aznom Palladium. Podle výrobce je to „první hyper-limuzína do jakéhokoli terénu“.

Z předního pohledu maska připomíná rolls-royce, uvnitř naopak nezapře inspiraci „pracovním“ pick-upem. Platí to o rozložení ovládacích prvků a palubní desky, kde se čerpaly podněty z RAM 1500. Legendární americký pick-up je sám o sobě luxusním strojem, zde však pojem luxus získává nový rozměr.

Kabina oplývá prvky z jemné kůže, hodnotného dřeva, spoustu chromu a nejmodernějších technologií včetně nového infotainmentu, se kterým lze ovládat veškerá světla, otvírání přihrádek, nebo lednici. K dalším technickým vymoženostem patří špičkový audiosystem Harman Kardon, či dva tablety Microsoft Surface Pro X v zadní části vozu. Tam rovněž zaujmou zadní sedadla, která připomínají královskou pohovku, a na zakázku vytvořené hodiny se zlatými prvky.

O pohon pečuje dvěma turbodmychadly přeplňovaný osmiválec o objemu 5,7 litru, kombinovaný s osmistupňovou automatickou převodovkou, který poskytuje 522 kW (710 k) a 950 N.m. Zrychlení z klidu na stovku stroj zvládne za 4,5 sekundy, maximální rychlost je omezena na 210 km/h.

Zákazník dostane možnost vyladit si auto podle svého vkusu. Což u ručně vyráběného vozu, jež spatří světlo světa jen v počtu deseti kusů, asi nepřekvapí. Pečlivě si prohlédněte fotografie, protože jinde než na fotkách tento unikátní vůz asi neuvidíte. Anebo?
Aznompalladium.com