• Radosti
  • Auta & technika
  • Vybavení superjachty Rossinavi EIV připomíná pětihvězdičkový butikový hotel
Další článek

Vybavení superjachty Rossinavi EIV připomíná pětihvězdičkový butikový hotel

  • Délka čtení 2 min.

Devětačtyřicetimetrovou superjachtu Rossinavi EIV spustili na mořskou hladinu v italském Viareggiu už letos v červnu, ale až nyní je v rukou amerického majitele, jenž loď nabízí zájemcům k pronájmu. Designové kousky od Hermès, Rubelli či Armani Casa zaručují, že majitelé a jejich hosté se budou na palubě cítit jako v bavlnce. Třípodlažní plavidlo je mořským epitomem klasického italského designu. Interiér a exteriér lze popsat slůvkem „belissimo“. Postaralo se o něj designové studio Team 4 Design pod vedením Enrica Gobbiho.

Advertisement

Loď se pyšní vysoce elegantními liniemi, štíhlou siluetou a ventilačními mřížkami připomínajícími sportovní kupé. Ostatně, Rossinavi EIV tak trochu funguje jako sportovní kupé. Vyznačuje se dvěma agregáty MTU 16V 2000 M96L schopnými otáček 2450 ot./min. Má nejvyšší rychlost devatenáct uzlů, cestovní rychlost patnáct uzlů a při cestování „na pohodu“ deseti uzly překoná 3600 námořních mil.

Podívejte se na fotky z interiéru, jež prokazají dokonalé designové DNA plavidla. Vnitřní prostory se honosí nejvybranějšími materiály jako mramor, kůže a onyx. Navzdory použitým materiálům však loď nepůsobí „na odiv“. Enrico Gobii rovněž navrhl většinu nábytku a dekorativní svítidla. Co se nábytku týká, pokrývají jej látky od značek jako Hermès, Rubelli a Armani Casa.

EIV ubytuje deset hostů ve čtyřech dvoupodlažních kajutách s vlastním sociálním zařízením a jedním plně vybaveným hlavním apartmá, které zahrnuje vlastní koupelnu a soukromou terasu. K hostům připočtěme ještě zázemí pro devět členů posádky. Loď je rovněž vybavena velkoryse pojatým bazénem s místem pro opalování, pokud by vás již třeba nebavilo obdivovat designové krásy plavidla. Ahoy!