Další článek
1 / 6

Luxus na vlnách / Stavte se tento víkend na výstavě lodí v Palm Beach

Všichni přední světoví stavitelé motorových jachet se opět účastní letošní – už čtyřicáté – Palm Beach International Boat Show na Floridě, která začíná právě teď 24. března. Ruští oligarchové přátelsky napojení na svého nechvalného vojevůdce mají ovšem smůlu.

Advertisement

Snad nejznámější americká jachtařská akce není klasickou soutěží, pouze představuje to nejlepší a nejluxusnější, co je momentálně movitým zákazníkům k dispozici. Přístav Safe Harbour Rybovich poskytuje bezpečné kotviště i pro stometrové jachty. Prezentuje se zde nebývalé množství plavidel. Nemusíte si kupovat zrovna to největší, jsou tu i rychlé motorové čluny jako Cigarette, lodě vhodné k rybaření na řece i na moři a dokonce i nafukovací čluny; úhrnem je to nabídka za více než miliardu dolarů.

Na co se letos mohou návštěvníci těšit? Je to například jachta od italské loďařské firmy Benetti 47m Bachanal či 63m 11.11. Rosetti Superyachts předvede RSY 38m EXP Emocean po jeho debutu na loňském jachtařském festivalu v Cannes. Mezi další vystavované superjachty patří třeba 49 Rossinavi Eiv. Loďaři z Ferretti Group prezentují modely Custom Line Navetta 37, nebo třeba Ferretti Yachts 500 a 670.
Svou světovou premiéru – aby se nedali zahanbit i američtí loďaři – tu bude mít Predator 65 výrobce Sanlorenzo Americas a distributora Sunseeker OneWater. Také Princess Yachts America vystavuje nový model F55 a také CL Yachts prezentuje svoji nově spuštěnou vlajkovou loď CLX96. Zkrátka pro milovníky motorových jachet vše, co srdce ráčí a peněženka dovolí.

Více o akci zde